Jak dlouho se chce na nejvyšší úrovni udržet Vachoušek?

Šestatřicetiletý teplický veterán Štěpán Vachoušek uvedl, že ještě zvládne jednu sezonu. Znamená to, že se svými syny už si tak nebude moci zahrát ani z teoretického hlediska.

Jak dlouho se chce na nejvyšší úrovni udržet Vachoušek?
Nováček Slavie mohl do Turecka, ale bál se jazyku

"Je jim dvanáct a třináct let, a než pro ligu dorostou, já stoprocentně nevydržím. Nejsem Jágr, on je unikát a pan sportovec. Ale rok ještě dám," vzkázal fanouškům účastník Eura 2004, jehož slova zveřejnil server idnes.cz.

Kontrakt na Stínadlech má do léta, ale věří v jeho další prodloužení. "Až mi skončí smlouva, bude mi skoro 37. Bavili jsme se, co dál, asi bychom se ještě na rok domluvili, pak bych to už asi zabalil. Důležité je zdraví a výkonnost odpovídající na 1. ligu, abych mohl být přínosem na hřišti i v kabině. Chci být součástí toho, že něco šlape, aby se kluci o mě mohli opřít. A to teď fungovalo. Až budu cítit, že na to nemám, skončím, nebo budu jen v kabině, denně trénovat mě pořád baví. Zatím myslím, že mám mančaftu co dát, takže to vypadá, že budu ještě nějakou dobu pokračovat," pokračoval na webu idnes.cz někdejší hráč Slavie,Sparty, Austrie Vídeň či Marseille.

A jaký je podle něj recept na fotbalovou dlouhověkost? "Musí to být skloubené všechno dohromady. Držet životosprávu, čímž neříkám, že si nedáš někdy nějakou českou prasečinu, v tom to není. Musíš být zdravý, pak musíš chtít pracovat. Důležité je i s trenérem najít kompromis, abys nebyl moc unavený, protože všechny tréninky nemáš šanci dát. Ztrácí to pak efekt. To už bylo za trenérů Ščasného a Rady, domluvili jsme se, kdy a jak můžu trénovat a kdy nemusím. Vědí, že toho nezneužiju, dohodli jsme se tak i s Davidem Vavruškou. A nejdůležitější je chtít, mít pocit, že mám týmu co dát. A také mít motivaci, což je u mě jednoduché, protože fotbal je moje celoživotní láska," doplnil na stránkách idnes.cz spoluhráč Grigara, Hory, Ljevakoviče a spol.

TOP 5 nejzajímavějších přestupu zimy v Synot Lize