Udělá z nás český fotbal televizní hlupáky?

[hot]PSALI JINDE[/hot] Tak prý připravovaná samostatná česká I. fotbalová liga (zřejmě už od letošního července) bude mít lepší vyhlídky z hlediska financování, když ji budou vysílat placené televizní kanály a diváci budou za fotbal platit i doma na gauči. Možná je to asi jediná šance. Tvrdí to předseda Fotbalové asociace České republiky (FAČR) Miroslav Pelta. Mnoho lidí mu přizvukuje.

Udělá z nás český fotbal televizní hlupáky?
Fandové Slavie po masakru: Policie předložila soudu zmanipulované video!

Nevím, jestli jsem já jediným normálním člověkem v Česku, který má rád fotbal a ještě nepřišel o rozum, nebo jediným bláznem, jenž nahlas tvrdí, že je to prostě hloupost. Dokonce tak očividná, jako kdyby někdo razil názor, že slunce vychází večer a prší nahoru.

Vždyť už totiž všichni za fotbal platíme. Navíc platíme víc, než dostáváme. A jsme soustavně šizeni.

ČT JE HODNĚ DRAHÁ TELEVIZE

Nevím, jak vy. Ale já platím každý měsíc koncesionářský poplatek za užívání České televize ve výši 135 korun. K tomu připlácím nějakou částku ze svých daní. To bych rád, kdyby mi někdo spočítal, kolik to vlastně ročně dělá. Jsem poctivý daňový poplatník. A myslím, že ČT je suma sumárum sakra drahá televize na to, kolik mi toho dává.

Pokud jde o fotbal, tak v sezoně dostanu o víkendu od ČT dva až tři zápasy. Platit za duely typu Jihlava – Olomouc nebo Ostrava – Příbram a podobně (pardon, šéfové těchto klubů nechť prominou) mi připadá jako kupovat si čínské triko za cenu značkového. Naopak bych za to měl něco dostat, že se na to vydržím koukat.

CO SI MÁM JEŠTĚ KOUPIT?

Přitom majoritním vlastníkem televizních práv na Synot ligu je O2, ale já si tento kanál kupovat nebudu. Vysílá o víkendu obvykle jen jedno utkání, byť to nejatraktivnější.

Já už si totiž platím také kabelovou televizi a internet na UPC, dělá to 650 kaček měsíčně, abych se mohl dívat na iSportu přes internet v počítači na Synot ligu, a v „bedně“ na francouzskou, nizozemskou, německou, anglickou, italskou ligu (pravda, někdy ze záznamů). A to je lepší fotbalová zábava než třeba zápas Jablonec – Brno. Mám oba Eurosporty, Sport 1 a Sport 2, české sportovní kanály. Víc toho ani nevstřebám...

...Kompletní glosu ohledně připravované samostatné české soutěže včetně tématu jako "Synot není Premier" si můžete přečíst na portálu fotbal.hattrick.cz.