Tuchel zmínil Spartu, Aubameyang se cítil jako Michael Jackson

Borussia Dortmund má ze sebou soustřední v Emirátech a o tom, že se povedlo, dokazuje jak jasná výhra nd Eintrachtem Frankfurt (4:0), tak podobný triumf nad korejským šampionem Jeonbuk Huyndai FC (4:1).

Tuchel zmínil Spartu, Aubameyang se cítil jako Michael Jackson
De Gea a rozhodující vliv? Klopp a Van Gaal se neshodli...

Trenér Thomas Tuchel měl k dispozici jednadvacet hráčů áčka Žlutých vos včetně uzdraveného Erika Durma, jenž se vrátil do hry po necelém roce. Dva borci mu však chyběli a pracovat s nimi bude opět až na Starém kontinentu. "Se soustředěním v Emirátech jsem byl nadmíru spokojený, stejně jako s výsledky dvou přípravných utkání, jež jsme v Dubaji sehráli. Vrátili jsme se plni nové energie. Každý trenér musí být spokojený, když se dva týdny přípravy vydaří a navíc jeho mužstvo dosáhne úspěšných výsledků proti těžkým soupeřům. Naším jediným problémem byla absence Svena Bendera a Marcela Schmelzera, které jsem neměl k dispozici. V pondělí by se ale měli připojit k mužstvu," ozřejmil webem sport.cz zmiňovaný nástupce Kloppa.

Bundesligové jaro otevírá tým BVB těžkým zápasem na hřišti Borussie M´gladbach, která se drží ve špičce tabulky. Generálkou bude úterní podvečerní souboj se Spartou, jehož bude svědkem německý Essen. "V Dubaji jsme absolvovali 900 minut velice intenzivního tréninku a k tomu dvě přípravná střetnutí. V pondělí absolvujeme přípravu, při níž si budeme zvykat na tuzemské podmínky, v úterý hrajeme se Spartou a vše samozřejmě směřujeme k tomu, abychom byli na sobotní první bundesligové utkání co nejlépe připraveni. A abychom byli připraveni na celé jaro, protože od února už nás čekají anglické týdny," pokračoval Tuchel, jehož slova zveřejnil web sport.cz.

Za pravdu kouči dal i jeho nadřízený. "Mužstvo našlo v Dubaji skvělé podmínky. Příjemné počasí, skvělé trávníky, prostě vše, co by mělo zúročit ve druhé polovině soutěže," doplnil šéf Hans-Joachim Watzke, jenž byl v Dubaji osobně přítomen a viděl tedy v akci i nejlepšího fotbalistu Afriky za rok 2015 Pierre-Emericka Aubameyanga. "Být nejlepším na mém kontinentu, to je prostě něco šíleného. Když jsem se vrátil do Gabonu, vítalo mě neskutečné množství lidí. Tolik jsem jich v ulicích nikdy neviděl. Připadal jsem si jako Michael Jackson," zakončil věčně usměvavý rychlonohý útočník, jehož názor vyšel na stránkách sport.cz.

Carlos: O přestupu Neymara do Realu jsem vtipkoval