Paříž už ve Francii neprohrála 30 zápasů. Co je její motivací?

Movitý Paris Saint-Germain sice v minulých třech letech slavil titul hned třikrát, ovšem tabulce Ligue1 nikdy nedominoval tak, jako v průběhu právě probíhající sezony 2015/2016.

Paříž už ve Francii neprohrála 30 zápasů. Co je její motivací?
Udělá z nás český fotbal televizní hlupáky?

Nabušený kádr z Parku princů zatím během jednadvaceti kol nedokázal najít přemožitele a body ztratil pouze za tři remízové výsledky s Bordeaux, Reims a Angers.

V posledních patnácti vystoupeních se ze tří bodů radoval hned čtrnáctkrát a respekt jde i z jeho skóre 51:9. Pak se asi netřeba divit, že druhé MOnako ztrátí jednadvacet bodů a může se stát, že bude PSG slavit čtvrtý titul v řadě velice brzy.

Celek trenéra Laurenta Blanca navíc nedominuje pouze francouzské nejvyšší soutěži. V Premier League, Primera División, Serii A ani bundeslize už žádný neporažený klub nenajdete.

Kdybychom započetli i minulou sezonu 2014/2015, pařížská série bez porážky čítá již třicet zápasů. Tým z hlavního města naposledy neuspěl 15. března 2015, kdy nechal všechny body na půdě Girondins Bordeaux.

"Uvědomujeme si, jak velký náskok v tabulce máme, ale chceme vyhrát všechny zápasy. To je naše motivace," ozřejmil se šestnácti přesnými zásahy aktuálně vedoucí muž střelecké tabulky Ligue1 Zlatan Ibrahimovič, jehož slova vyšla na serveru idnes.cz.

Carlos: O přestupu Neymara do Realu jsem vtipkoval