První dojmy Mahmutoviče z Hané? Dobré, dobré, dobré...

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Devětadvacetiletý bosenský expres Aidin Mahmutovič se v úvodu nového pracovního týdne zapojil do přípravy Sigmy Olomouc, jejíž barvy bude reprezentovat až do konce právě probíhajícího ročníku 2015/2016.

První dojmy Mahmutoviče z Hané? Dobré, dobré, dobré...
Čtyři nejpovedenější branky podzimní části Synot ligy

V pondělí již kmenovému útočníkovi Viktorie Plzeň neuděloval pokyny Karel Krejčí, nýbrž Václav Jílek. A co první dojmy? Jednalo se o regulérní festival slova "dobrý". "Dojmy z prvního tréninku mám dobré. Atmosféra je tady dobrá, kluci jsou v pohodě, myslím, že to tady bude dobré. Bylo možnost jít do Olomouce, rozhodl jsem se jít sem. Radil jsem se i s Hubníkem, ještě si napíšeme co a jak. Boj o záchranu určitě bude těžký, ale Olomouc má dobrý tým, nepatří na ty příčky, na kterých je. Já se budu snažit pomoci góly," pronesl na stránkách sigmafotbal.cz exteplický fotbalista.

Na podzim však mnoho branek nevstřelil. Jaká by mohla být jeho role v novém mužstvu? "Uvidíme, jak na tom budu. Chuť mám. Věřím, že budu Sigmě prospěšný a pomůžu k rychlé záchraně. A na dálku budu držet palce Plzni v boji o titul. Bavili jsme se s panem Jílkem, ale o čem, to nechci rozebírat. Všechno bude hlavně o mně. Jestli budu dávat góly, dobře pracovat a pak je na trenérovi, jestli budu hrát, nebo ne," pokračoval na stránkách idnes.cz rychlík, jenž měl podle svých slov nabídky i z Polska a Chorvatska.

Jak hodnotí svou novou tvář sám šéf lavičky? "To jméno je poměrně velké a zajímavé pro Olomouc i fotbal. Já se těším, byli jsme spolu v kontaktu a cítím z Aidina chuť, což je prvotní předpoklad toho, aby všechno klaplo. Doufám, že to přenese i do tréninků a že nám pomůže. Aidin je rychlostní typ hráče, který je schopen vytvářet převahu ve finální fázi. Rozběhnout nám situaci, takže se o něj můžeme opřít a hrát víc kolmých míčů. To potřebujeme," citoval server idnes.cz slova hanáckého stratéga Václava Jílka, jenž v průběhu podzimní části nahradil na Andrově stadionu odvolaného Leoše Kalvodu.

Udělá z nás český fotbal televizní hlupáky?