Jiráček: Nechci, aby to vypadalo, že se předem vymlouvám

Zatímco před rokem se Sparta utkala například s PSV Eindhoven či Celtikem Glasgow, Borussia Dortmund je ve věhlasu ještě dále. Na podzim si letenský tým vyzkoušel bundesligovou úroveň ve dvojutkání s Schalke 04, v úterý v Essenu přidá další zkušenost s vestfálským gigantem. Největší zkušenosti proti dotyčnému titánovi ze Signal Iduna Parku má Petr Jiráček, jenž se také na klubovém webu sparta.cz o nejbližším soupeři druhého celku Synot ligy rozpovídal.

Jiráček: Nechci, aby to vypadalo, že se předem vymlouvám
Smutná zpráva, zemřela komentátorská legenda Karol Polák

O bundesligových vzpomínkách na Žluté vosy...


"Oproti Schalke jsou ty vzpomínky daleko pozitivnější. Hrál jsem proti nim, počítám, čtyřikrát, nebo pětkrát, a ty výsledky nebyly špatné. Pamatuju si výhry 4:2, 1:0, nebo dokonce 3:0, sem tam také nějaké remízy. Na druhou stranu jsme také jednou prohráli 2:6, ale obecně se mi na Dortmund vzpomíná lépe než na Schalke."

O tom, že očekává rozdíl v herních záležitostech...


"Moc se těším. A nejen já, ale celá kabina, protože to pro nás bude velké zpestření. Dortmund má formu, navíc to pro ně bude generálka a budou si chtít vyzkoušet, jak na tom oproti podzimu jsou. Nechci, aby to vypadalo, že se předem vymlouvám, ale nějakou roli to asi mít může. Zatímco my za sebou máme tu nejtvrdší část tréninku s velkými objemy a přípravou po té silové stránce, oni přijeli ze soustředění, kde už pilovali především hru."

O tom, že Dortmund je opravdový velkoklub...


"Od Hummelse v obraně, přes Mchitarjana až k Aubameyangovi, na každém postu nějaké slavné jméno. Navíc se dá očekávat, že nastoupí v plné sestavě, takže nás čeká velká kvalita. Já osobně to vítám, přesně tyhle zápasy nás nejvíc posunou. Ukážou nám naše silné a slabé stránky, Dortmund nás maximálně prověří. Nejradši bych byl, kdybychom takové soupeře potkávali po celou dobu přípravy."

Odteď už budeme trénovat trochu volněji, ozřejmil kouč Slavie