Gól v 8. minutě nastavení? V Synot lize už by se sprchovali

[hot]PSALI JINDE[/hot] Největší skandál 22. kola Premier League? Sobotní remíza Chelsea – Everton 3:3 a vyrovnání domácích Blues v čase 97:53 gólem kapitána Johna Terryho z ofsajdu. Zvlášť když sudí ukázal, že nastaví jen sedm minut. V Synot lize by se to na 99 procent nestalo, hráči by se už totiž dávno sprchovali. Tak velké nastavení čeští sudí neznají. Vůbec je to divné, pravidla jsou v celém světě stejná, ale jinak se nastavuje v Premier League, jinak v Lize mistrů a Evropské lize a úplně jinak v Synot lize. Nejspíš podle toho, co mají rádi ti, co tomu velí. Mělo by se to ale asi nějak sjednotit.

Gól v 8. minutě nastavení? V Synot lize už by se sprchovali
Fandové Slavie po masakru: Policie předložila soudu zmanipulované video!

„Rozhodčí avizoval nastavení sedm minut, my inkasovali v osmé. Zasloužili jsme si vyhrát,“ zlobil se po vypjatém zápase na hřišti Chelsea trenér Evertonu Roberto Martínez.

„Ano, ten gól padl z ofsajdu,“ sportovně uznal kouč Chelsea Guss Hiddink. „To nastavení bylo ale správné. Když jsme v poslední minutě inkasovali na 2:3, tak hosté slavili gól asi minutu a půl. Říkal jsem rozhodčímu, aby to v dalším nastavování zohlednil. Stále jsem doufal, že z toho můžeme něco vytěžit. A stalo se,“ vysvětloval po závěrečném hvizdu holandský kouč londýnského týmu.

Berbr prý nastavování nemá rád

Jak už jsem mnohokrát psal, zato u nás v lize se sudí s nastavováním moc nepářou. Stačí se podívat, kolik minut se v Premier League nastaví celkem ve všech zápasech a kolik v Synot lize. To je, panečku, stále rozdíl!

„Víte, on Roman Berbr to nastavování nemá moc rád, prý to mají hráči stihnout v 90 minutách, “ vysvětlilo mi v poslední době nezávisle na sobě už několik českých rozhodčí. Nějak jsem tomu nerozuměl, místopředseda FAČR Romane Berbr přece s vedením komise rozhodčích nemá nic společného. Sám to říkal. Tu komisi snad vede zcela nezávislá Dagmar Damková.

Buď jak buď, v Česku se zkrátka moc nenastavuje. Pokud to tedy zrovna nutně nepotřebuje nějaký silný vyvolený klub. Pak se udělá výjimka. Ale když je třeba naopak zápas rychle utnout, žádné štráchy. Třeba v prvním podzimním kole ligového ročníku 2015/2016 v utkání Viktoria Plzeň – Slavia Praha (2:1), když červenobílí snížili v závěru na rozdíl jediného gólu, ustrašený sudí Franěk nastavil raději jen jednu minutku. Co kdyby… Napodobil tak svého kolegu Karla Hrubeše, který před časem udělal to samé v duelu Plzeň – Olomouc (3:2).

Královec umí nastavit, když chce

Jak už jsem také napsal, loni v dubnu se zase údajně nejlepší český sudí Pavel Královec hlavně ve druhé půli vložil do režie 283. pražského derby Sparta – Slavia (2:1). Bravurní kousek se mu povedl v závěru utkání. Sparťanský střelec David Lafata v rozhovoru pro novinky.cz (sport.cz) upřímně sdělil, že ani před koncem utkání, ještě za stavu 1:1, nebyl příliš nervózní, neboť sudí Královec mu sdělil (ukázal), že nastaví ještě pět minut...

...kompletní Procházku fotbalovým děním včetně tématu jako "Jak to navrhl Petr Čech, řešením je čistý čas" si můžete přečíst na portálu fotbal.hattrick.cz.