Šest památných citátů, které z úst vypustil Piqué

Osmadvacetiletý střední obránce Gerard Piqué patří ke klíčovým osobnostem současného kádru Barcelony. Během podzimu byl autorem hned několika peprných poznámek na adresu svého rivala z Realu Madrid. Za svou kariéru nešel pro ostřejší slova nikdy příliš daleko, proto se podívejme na šest nejvíce kontroverzních citátů, kterých je autorem.

Šest památných citátů, které z úst vypustil Piqué
Nejlepší sestava La Ligy po půlce sezóny? 2 obří hvězdy chybí

6) Přátelství s Fábregasem


Cesc Fábregas a Gerard Piqué jsou dlouholetými přáteli, kteří se kromě reprezentačního parťáctví měli tu čest potkat i v jednom kádru. Stalo se tak samozřejměna Camp Nou, kam Fábregas v roce 2011 přišel z Arsenalu. O tři roky dříve oba oblékali dres anglických gigantů a Piqué se nemohl již dočkat, až svého kamaráda vyzve coby akvizice Rudých ďáblů.

„Od dětství jsme velmi dobří přátelé, proto bude zajímavé se postavit proti sobě. Cesc vždy disponoval velkým talentem a je to génius na míči. Tenhle zápas bude důležitý pro oba, ale on bude na konci zklamaný,“ nechal se tehdy slyšet Piqué.

[break]
Pětice útočníků, kteří v brzké době opustí Serii A

5) Strážný anděl


V roce 2008 se Piqué přestěhoval z Old Trafford na Camp Nou a byl umístěn do středu obrany vedle Carlese Puyola. Spolu dokázali vyválčit dva triumfy v Lize mistrů a čtyři tituly v La Lize. Piqué vždy tvrdil, že Puyol je ten lepší z téhle dvojice a nebál se označit za svého strážného anděla.

„Před šesti lety jsem tě potkal. Byl jsi kapitánem slavného týmu a já dítě, o které ses staral. Od prvního dne byl vztah mezi námi skvělý na hřišti i mimo něj. Cítil jsem tvou ochranu a vždy jsem tě považoval za svého strážného anděla,“ prohlásil Piqué v roce 2014, když Puyol Barcelonu opouštěl.

[break]
Wengerovy lednové lovy: kdo posílí Arsenal?

4) Výsměch na adresu Ronalda


V minulé sezóně vyhrála Barcelona vše, co jen mohla. Během oslav se Piqué zaměřil na hvězdu konkurenčního Realu Madrid Cristiana Ronalda. Portugalský ostrostřelec slavil v únoru své třicáté narozeniny a v této době prohrál Bílý balet v městském derby s Atlético Madrid, což odstartovalo spanilou jízdu Barcelony za titulem.

„Děkuji všem hráčům Realu za pomoc a především Ronaldovi,“ prohlásil tehdy rozjetý Piqué, čímž přilil do ohně mezi oběma tábory.

[break]
TOP 10 zimních přestupů v Evropě všech dob: Kdo kraluje?

3) Další vzkaz fanouškům Ronalda


Když osmadvacetiletý obránce zaútočil na Ronalda v době jeho oslav třicátých narozenin po drtivé porážce 0:4 od Atlética, poštval si proti sobě i řadu španělských fanoušků. O pár měsíců později mělo Španělsko odehrát přátelský duel s Kostarikou na Bernabeu a při tréninku byl Piqué hlasitě vypískán. Bylo jasné, že z tribun se ozývají příznivci Bílého baletu.

„Nezajímá mě váš pískot, já jsem právě vyhrál treble,“ odpověděl stroze Piqué, který s lišáckým úsměvem věděl, jak moc dobře zacílil.

[break]
Pět největších darebáků v historii této hry

2) Klení v angličtině


Gerard Piqué je dosti poznamenán anglickou nejvyšší soutěží, ve které se naučil v tamním jazyce i dost peprných výrazů. Jeden použil i při Superpoháru minulého léta, kde Barcelona porazila Sevillu 5:4. Při oslavách se hlediště ozval pískot několika příznivců soupeře, kteří vzdali hold Realu Madrid jako způsob provokace, což však obránce nerozhodilo.

„No tak kluci. Pojďte slavit s námi. Real Madrid má hovno a my získali další trofej,“ prohlásil anglicky k bouřlivému publiku.

[break]
Čtyři nejpovedenější branky podzimní části Synot ligy

1) Real po vyřazení z poháru Copa del Rey


Všeobecně je známo, že Piqué má slabost pro prudivé poznámky na adresu Realu Madrid. Ke svým citátům často používá i Twitter, na kterém nemá potřebu psát sáhodlouhé slohy, ale využívá jen funkce smajlíků. Podobný příspěvek vypustil do světa i ve chvíli, kdy byl Bílý balet na podzim vyřazen z poháru Copa del Rey, když do hry vpustil Denise Cherysheva. Tento příspěvek pak retweetovalo více než 100 000 uživatelů. Piqué se pak ihned na svém profilu ptal, jestli se náhodou nejedná o rekord.

Dominantní hvězdy Bundesligy, kterým patří budoucnost