Ikony, které zažily atmosféru Anfield Road i Old Trafford

Snad největší rivalita v Anglii panuje mezi Liverpoolem a Manchesterem United. Fanoušci obou klubů si nemohou přijít na jméno, stejně jako hráči, ale přesto se občas stane nečekané a hráč některého z těchto slavných celků přestoupí k rivalovi. Podívejme se na trio případů, které někde skryté v paměti určitě máte.

Ikony, které zažily atmosféru Anfield Road i Old Trafford
Pětice útočníků, kteří v brzké době opustí Serii A

3) Michael Owen


V tomto případě se nejedná o přímý přestup, přesto se bývalý anglický útočník postaral na Ostrovech v roce 2009 o pořádný poprask. Plod akademie Liverpoolu debutoval v květnu 1997 proti Wimbledonu, přestože se na trávníku ohřál pouhých 16 minut. Z Anfield Road si to zamířil pak do hvězdného Realu Madrid, aby ještě po cestě na Old Trafford okusil angažmá v Newcastlu.

[break]
Wengerovy lednové lovy: kdo posílí Arsenal?

2) Peter Bearsley


Další anglický útočník, který se objevil v dresu obou tradičních britských celků, je Peter Beardsley. V roce 1982 ho získal kouč Rudých ďáblů Rona Atkinson z Vancouveru. Šok pro fanoušky Manchesteru United nastal o čtyři roky později, když po angažmá v Newcastlu odmítl Sira Alexe Fergusona a zamířil si to do Liverpoolu.

[break]
TOP 10 zimních přestupů v Evropě všech dob: Kdo kraluje?

1) Paul Ince


Ani v tomto případě se nejedná o přímý postup, přesto zanechal v táboře fanoušků United hořkou pachuť. Ikonický anglický záložník začal svou kariéru s Kladiváři, než ho Sir Alex Ferguson koupil v roce 1989 za jeden milionů liber. Po šesti letech Paul Ince opustil rodnou zem a své štěstí zkusil v Interu Milán, kde však vydržel jen dvě sezóny. Návrat na Ostrovy byl hodně peprný, neboť oblékl dres Liverpoolu.

Dominantní hvězdy Bundesligy, kterým patří budoucnost