Mascherano se dostal do elitní společnosti, Messi v ní chybí

Do elitní společnosti Barcelony se dostal Javier Mascherano. Argentinský defenzivní záložník či obránce se díky startu v Copa del Rey proti Espanyolu Barcelona vyhoupl mezi pět cizinců, kteří přišli na Nou Camp už jako profesionálové a nasbírali nejvíce startů. V tuto chvíli má na svém kontě úctyhodných 257 zápasů za první tým Blaugranas. Jak jsou na tom další?

Mascherano se dostal do elitní společnosti, Messi v ní chybí
Stejný počet startů, tedy 257 má na svém kontě i bývalý útočník a nizozemský snajpr Patrick Kluivert. Pouhých šest utkání v dresu úřadujícího španělského mistra a šampiona milionářské Ligy mistrů dělí Mascherana od třetího místa, které drží další Nizozemec Ronald Koeman.

V tomto výčtu chybí mimo jiné Lionel Messi, jenž sice není Španělem, ale do Barcelony zamířil ještě jako teenager, jenž si nejprve musel projít slavnou mládežnickou akademií La Masia.

Nizozemskou enklávu doplňuje na druhém místě Phillip Cocu. Někdejší opora defenzivy odehrála za Blaugranas 292 utkání. Na pomyslném vrcholu se pak vyhřívá brazilský reprezentant Daniel Alvés. Krajní obránce v klubu působí od roku 2008 a za tu dobu odehrál již 370 utkání a další jistě přidá.

S Barcelonou Alvés získal neuvěřitelných 21 trofejí. Mascherano má na svém kontě zatím „pouze“ třináct triumfů.

TOP 10 zimních přestupů v Evropě všech dob: Kdo kraluje?