Dortmund vyškolil Spartu, čestný úspěch zaznamenal Lafata

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Generálka na jarní start Bundesligy se Borussii Dortmund vydařil. Pražskou Spartu v přípravném duelu porazila 3:1.

Higuaín? Stroj, který dozrál a vyrostl na úroveň nejlepších

Sparta se věhlasnému soupeři postavila v průběhu zimní kondiční přípravy a únava byla na letenských hodně znát. Oproti tomu Dortmund, který čeká o víkendu šlágr s Mönchengladbachem už pouze dolaďoval formu a na hřišti to podle toho vypadalo.

Borci německého celku měli zápas pod kontrolou a krátce před poločasem se po trefě Aubameyanga dostali do vedení. Po změně stran se sice podařilo vyrovnat Lafatovi, to ale bylo ze strany Sparty vše.

Dortmund měl zápas pevně v rukách a zřídkakdy pustil svého soupeře za polovinu. Ve druhé půli Tüchel vystřídal takřka kompletní sestavu a na hřiště poslal mladíky včetně sedmnáctiletých talentů. Na obrazu hry se ale nic nezměnilo. Pro Spartu byl úspěch i to, když se s míčem dostala z vlastní poloviny a přišlo to, co přijít muselo. Tedy góly. Před svým odchodem do kabin přidal Aubameyang ještě druhý gól a záhy se trefil i Mchitarjan.

V italském poháru se ze čtvrtfinálového skalpu Neapole radují hráči Interu Milán, kteří po gólech Jovetiče a Ljajiče vyhráli na soupeřově půdě 2:0. Dařilo se i PSG, které dokázalo v domácím prostředí proti Toulouse otočit díky gólům Luize a Ibrahimovičovi z penalty ze samotného závěru výsledek na 2:1.