Reparát v FA Cupu nečeká pouze Liverpool...

Ve třetím kole FA Cupu vstoupily do nejstaršího ligového poháru světa týmy z Premier League. Ne všechny si ale se svými soupeři poradily, a tak musí skládat reparát.

Reparát v FA Cupu nečeká pouze Liverpool...
Pět hráčů, kteří by se Barce hodili více než Ramsey

Odvetný zápas mezi Leicesterem s Tottenhamem je na pořadu ve středu od 20:40 a živě ho odvysílá stanice NOVA Sport 1. O překvapení se postaral Liverpool, který musí znovu nastoupit proti Exeteru City ze čtvrté nejvyšší soutěže. Zápas odvysílá živě stanice NOVA Sport 2 ve středu od 20:55.

Pravidla anglického FA Cupu jsou v tomto ohledu jasná, pokud zápas skončí smírně, oba týmy proti sobě nastoupí ještě jednou v odvetě. Tento fakt jen potvrzuje, jak náročný je anglický fotbal na nejvyšší úrovni. Jedná se o nepříjemný zásah do harmonogramu nejlepších klubů, které tak musejí odehrát další náročné utkání v sezóně.

Zvláště nepříjemná je tato odveta pro Lišky, které proti Kohoutům držely jednogólový náskok ještě v 89. minutě. Avšak všechny naděje na postup se rozplynuly po nešťastné ruce Nathana Dyera. Toho míč ve vápně v podstatě trefil, avšak rozhodčí byl neúprosný a nařídil pokutový kop, který si vzal na starost největší talent Spurs, dvaadvacetiletý Harry Kane, a nekompromisně vyrovnal. „Jsem moc rád, že se nám podařilo vyrovnat, ale čekají nás proti Leicesteru ještě další dva zápasy, a bude to hodně těžké,“ hodnotil nerozhodný stav 2:2 střelec vyrovnávajícího gólu.

Druhý ze zápasů už mají za sebou. V lize se z vítězství po gólu Roberta Hunta radovaly Lišky, které si díky tomu upevnily druhou příčku v Premier League, kde mají shodně s prvním Arsenalem 44 bodů. Ani Tottenham si v lize nevede vůbec špatně a i přes porážku si drží čtvrtou příčku a naději na postup do kvalifikace Ligy mistrů. A tak je otázkou, jak se zápas navíc projeví v bojích o ligový i pohárový titul. Zápas vysílá v přímém přenosu stanice NOVA Sport 1 a videoportál VOYO ve středu od 20:40. Utkání komentuje Michal Hrdlička.

Velice překvapivá je situace v případě Liverpoolu, který se střetl s Exeterem ze čtvrté ligy. Zápas, který měl být pro Liverpool jednoznačnou záležitostí, se ale nepodařil. Reds museli dvakrát dotahovat a ve finále mohli být rádi, že zápas skončil remízou. Je tedy otázkou, zda hráči Exeteru překvapí Reds i na jejich hřišti a postarají se tak o další velkou senzaci v FA Cupu, nebo si tentokrát Liverpool zápas pohlídá a hravě postoupí? Přímý přenos utkání odvysílá stanice NOVA Sport 2 a videoportál VOYO ve středu od 20:55. Zápas komentuje Michal Jinoch.

Dostane Lukaku nového parťáka? Kouč Evertonu prahne po…