Jak bude vypadat Letná, komu připadne Eden a Ďolíček?

[hot]PSALI JINDE[/hot] Snad jen armádní Juliska, kterou využívají fotbalisté pražské Dukly a na kterou stejně moc fanoušků nechodí, může být v hlavním městě v klidu. Vršovické stadiony Eden (Slavia) a Ďolíček (Bohemians 1905) zoufale hledají nového majitele. Navíc kontroverzní podnikatel Petr Sisák, který se přes zkrachovalou firmu Key Investments rovněž točil kolem stadionu v Edenu i kolem celé Slavie, je po pátečním zásahu v ústecké Spolchemie v policejním hledáčku. Jak to tedy nyní v Praze vypadá?

Jak bude vypadat Letná, komu připadne Eden a Ďolíček?
Hušbauer se v Edenu bát nemusí, podle fandů Slavie je nejlepší posilou!

LETNÁ - Křetínský musel původní projekt škrtnout

Jak v pondělí připomněl idnes.cz, společnost majitele pražské Sparty Daniela Křetínského předložila v loni v létě stavební projekt k posouzení městským částem a jejich odborům životního prostředí. Původně předložený návrh počítal se zrušením existujícího tréninkového centra fotbalové Sparty, která se nachází v blízkosti výjezdu z tunelu Blanka. Místo fotbalového zázemí zde měly vyrůst obchodní prostory Galerie Sparta.

Vedle obchodního centra má navíc vyrůst administrativní centrum Letná Office Park, projekt umožňuje i výstavbu bytových prostorů.

„Ačkoli plány odsouhlasil magistrát hlavního města a na návrh kývlo i ministerstvo životního prostředí, s výhradami přišly městské části. Praze 6 a 7 se nelíbí třeba zhuštění dopravy, které by obchodní dům hned vedle výjezdu z tunelu Blanka zřejmě vyvolal, nebo výška budov“ napsal idnes.cz.

„Z hlediska územního rozvoje byl prapůvodně navrhovaný projekt polyfunkčního a administrativního komplexu shledán jako nedostatečně koncepčně dořešený zejména v souvislosti s předpokládaným rozvojem okolních čtvrtí, jakož i s ohledem na okolní infrastrukturu a bezprostřední dopravní obslužnost,“ řekl iDNES.cz Martin Churavý z radnice Prahy 6.

Městská část proto vydala k původně předloženému projektu nesouhlas. „V současné době nicméně vedení Prahy 6 průběžně jedná v dané lokalitě s investorem o projektu novém. Ten by měl výrazně více odpovídat místním požadavkům. Radnice Prahy 6 v této záležitosti postupuje v součinnosti s vedením sousední sedmé pražské městské části, neboť věcné námitky obou radnic jsou tudíž do značné míry identické či vzájemně komplementární,“ dodal pro idnes.cz Churavý.

V první řadě by se podle kancléře Prahy 6 mělo jednat o regulaci výšky zamýšleného projektu. Ta by totiž dle názoru radnice měla přiměřeně odpovídat výškové hladině okolní zástavby.

„Jednání se Spartou o daném projektu probíhají a v tuto chvíli se určitě dají označit jako úspěšná. Praha 7 připomínkovala řadu věcí, od objemu a výšky navrhovaného projektu, po jeho funkční náplň. Investor naše připomínky akceptuje a postupně se je snaží do projektu zapracovat,“ uvedl při idnes.cz mluvčí Prahy 7 Martin Vokuš.

„Všechny připomínky radnice se do projektu snažíme zapracovat. Vzájemnou spolupráci hodnotíme velmi pozitivně, věříme, že výsledkem bude oboustranně výhodné řešení. Víc se k tématu nyní vyjadřovat nebudeme,“ potvrdil idnes.cz přepracování záměru mluvčí Sparty Ondřej Kasík.

Nový projekt by měl být předložený k opětovnému posouzení během letošního roku. Uvidíme, snad se už nyní Křetínský a Sparta s MČ Praha 6 a Praha 7 nějak shodnou.

Kompletní blog Pavla Procházky včetně témat jako "BOHEMIANS 1905 – koupí Ďolíček hlavní město Praha?" či "EDEN – Tvrdík a spol. o něm jednají každý den" si můžete přečíst na portálu fotbal.hattrick.cz.