Vyhazovy? Trenérům vévodí Zdeněk Zeman

Trenérské povolání není vždy úplně jednoduché. Když se daří, je vše v pořádku. Jakmile však přijdou problémy, je kouč prvním na ráně a podle toho to také vypadá. Pro klubové vedení je vždy jednodušší vyhodit trenéra, než polovinu kádru. Těch úspěšných, jakým je například Pep Guardiola, totiž moc není. Málokterý trenér se může pochlubit tím, že ještě nedostal padáka, zato spousta koučů už se musela pakovat víckrát. Kdo ale vůbec nejčastěji?

Vyhazovy? Trenérům vévodí Zdeněk Zeman

Roy Hodgson

Čtyřikrát. Tolikrát dostal současný lodivod anglické reprezentace padáka. Poprvé dostal padáka v Bristol City, na jehož lavičce seděl pouze čtyři měsíce. Následné angažmá v Interu Milán bylo poměrně vydařené, na rozdíl od toho v Blackburnu Rovers. A žádná sláva to nebyla a ni na lavičce Spojených arabských emirátů, kde nuceně skončil v roce 2004.
[break]Pětice útočníků, kteří v brzké době opustí Serii A

Rafael Benítez

Španělský kouč je na tom podobně jako Hodgson. Rovněž musel lavičku na příkaz vedení opustit ve čtyřech případech. Nejčerstvějším je jeho konec v Realu Madrid, kde vydržel jen několik měsíců, než ho vedení pro spory s hráči a neuspokojivé výsledky odvolalo. V minulosti se musel pakovat z Realu Valladolid, Osasuny a Interu Milán.
[break]

Neil Warnock

V současnosti působí na lavičce QPR, ale má za sebou divokou minulost. Prvního vyhazovu se dočkal v Notts County a brzy poté i v Plymouth Argyle. Na lavičce QPR přitom už v minulosti působil a nevedl si vůbec zle, přesto skončilo jeho angažmá vyhazovem, stejně jako to v Leedsu United.
[break]Wengerovy lednové lovy: kdo posílí Arsenal?

Claudio Raniery

Letošní sezona patří jemu a celému Leicesteru City, který je největším překvapením anglické Premier League. Výborné výkony drží mužstvo na špici tabulky a Raniery si to užívá. Ne vždy to ale byla taková paráda. Předčasně skončilo jeho angažmá například Chelsea, Juventusu, Monaku, Valencii i Atlétiku Madrid. Nedařilo se mu ani na lavičce Řecka, které se s jeho službami rozloučilo po porážce s Faerskými ostrovy v kvalifikaci na ME 2016.
[break]

Zdeněk Zeman

Tomuto nelichotivému žebříčku vévodí český trenér Zdeněk Zeman. Kromě nesporných úspěchů na lavičce AS Řím zažil ale i řadu zklamání. Vyhazov dostal v osmi týmech, přičemž někde i dvakrát. Nechtěně končil v Licatě, dvakrát ve Foggii, v Parmě, v Messině, v Laziu, dvakrát v AS Řím, v Neapoli a v tureckém Fenerbahce.