Pavelka podepsal. Kolik milionů míří z Istanbulu do Liberce?

Přestup čtyřiadvacetiletého středopolaře Davida Pavelky do istanbulského celku Kasimpasa, jehož dres v minulosti oblékali i Petr Bolek či Petr Pavlík, se definitivně dotáhl až v úterý.

Pavelka podepsal. Kolik milionů míří z Istanbulu do Liberce?
Martial se ještě může Manchesteru United řádně prodražit

Po úspěšném absolvování lékařské prohlídky se český reprezentant upsal novému zaměstnavateli na dva a půl roku do 30. června 2018.

Přestupová částka, jíž by měla dorazit na účet Slovanu Liberec, zveřejněna nebyla, ovšem podle tureckého tisku zaplatila Kasimpasa více než 35 milionů korun, s tím, že částka ještě nemusí být konečná. I s bonusy by se totiž mohla později vyšplhat až na 45 milionů korun.

Kasimpasa, na jejíž lavičce sedí od léta 2015 kouč Riza Calimbay, sídlí v evropské části Istanbulu: Tréninkové centrum za městem je podle informací idnes.cz má jedno z nejmodernějších v Turecku. "Musím uznat, že o takovém zázemí, o takových podmínkách se v Česku hráčům může pouze zdát. Jde údajně o centrum srovnatelné s těmi nejlepšími západoevropskými kluby, udělalo na mě velký dojem. Už se nemohu dočkat, až se vrhnu do tréninku s mužstvem," pronesl dnes již bývalý kapitán Slovanu, jehož slova vyšla na serveru sport.cz. "O něčem svědčí, že zdejší zázemí občas využívají i další istanbulské kluby. Má kompletní rehabilitační linku včetně plaveckého bazénu a tělocvičny, pro hráče je uvnitř areálu připraveno 42 pokojů na úrovni pětihvězdičkového hotelu. Fotbalisté zde mají vše potřebné, aby podávali špičkové výkony. Na klubu a jeho řízení je znát ruka fundovaných funkcionářů," doplnil na stránkách sport.cz agent Viktor Kolář, jenž Pavelku v Turecku doprovází.

Premiéru v novém trikotu si může bývalý hráč Sparty či Slovácka odbýt v pondělí 25. lena v rámci 19. kola Süper Lig na půdě aktuálně čtvrtého Basaksehiru.

Ronaldo je nejlepší i bez Zlatého míče, myslí si Zidane


[img id="49614"][img id="49604"]