Dva roky, dva kluby, dva tituly. Napodobí Čech Cantonu?

V posledních týdnech a měsících se na ostrovech v souvislosti s Petrem Čechem psalo zejména ohledně jeho rekordu v počtu čistých kont v Premier League. Brankář české reprezentace by však za pár měsíců mohl dosáhnout ještě jedné zajímavé věci.

Dva roky, dva kluby, dva tituly. Napodobí Čech Cantonu?
Přežije Wilfried na modré straně Manchesteru zimu?

V historii anglické nejvyšší soutěže Premiership by se totiž mohl stát bývalý strážce svatyně Blšan, Sparty či Rennes teprve druhým hráčem, který by obhájil titul v trikotu jiného klubu.

Uprostřed loňského roku se ze zisku primátu radoval s Chelsea a aktuálně se pohybuje mezi špičkou s dalším londýnským reprezentantem Arsenalem, který čeká na prvenství po osmatřicátém kole již dvanáct let.

Až dosud se něco podobného povedlo pouze legendárnímu francouzskému útočníkovi Ericu Cantonovi, jenž vyhrál v ročníku 1991/1992 mistrovský titul v barvách Leedsu United a o rok později si dotyčný klubový úspěch zopakoval s Manchesterem United, jemuž tak pomohl k první ligové trofeji po dlouhých šestadvaceti letech.

Na Starém kontinentu už se podobný kousek podařil i dalším hvězdám. Zatím naposledy to byl Andrea Pirlo, jenž v roce 2011 triumfoval s AC Milán a o 365 dní později již slavil s Juventusem Turín. V devadesátých letech to pak podobně vyšlo také Michaelu Laudrupovi, který v roce 1994 vyhrál ligu s Barcelonou a o sezonu později už zvedal trofej pro vítěze Primera División také s Realem Madrid. Nesmí se zapomenout ani na Roberta Baggia, který v roce 1995 vystřílel mistrovský titul Staré dámě a hned v dalším soutěžním období si to zopakoval v trikotu Rossoneri.

Šest památných citátů, které z úst vypustil Piqué