Casillasovu minelu Del Bosque bránil. Vezme legendu na Euro?

Legenda madridského Realu Iker Casillas to nemá v poslední době lehké. Poté, co ho na San Bernabeu postupně přestal stavět José Mourinho a příliš prostoru nedostával ani pod Carlem Ancelottim, přišel přestup do Porta. Ani v Portugalsku mu však pšenka nekvete podle jeho představ.

Casillasovu minelu Del Bosque bránil. Vezme legendu na Euro?
Čtyři nejpovedenější branky podzimní části Synot ligy

Naposledy se obrovskou minelou podepsal pod překvapivou porážku 0:1 na půdě Guimaraes. Bohužel to v jeho podání nebyla první velká chyba. Stačí vzpomenout na světový šampionát v Brazílii, kde se podepsal pod porážky s Nizozemskem 1:5 a Chile 0:2.

Trenér španělského národního celku Vicente del Bosque však svého svěřence brání. „Casillas udělal chybu, ale důležité je, že je v pohodě a že pojede na EURO 2016 v dobré formě,“ řekl kouč pro Cadena COPE.

„Myslím si, že už je ze strachu vyléčený. Všichni brankáři dělají chyby, není možné, aby nedělali. Navíc v jeho případě je to o to obtížnější, že nečelí mnoha střelám v zápase. O to těžší je pak koncentrace na důležitý moment,“ pokračoval Del Bosque, jenž se vyjádřil i k útočníkům.

„Mnoho Španělů teď dává branky. Aritz Aduriz je fantastický a Paco Alcacer rovněž neztrácí gólový apetit,“ dodal na adresu borců Bilbaa, respektive Valencie.