Sám ví, že má na víc, hodnotil Šurala jinak spokojený Ščasný

[tag]OBSAHUJE OHLASY[/tag] Bundesligové Žluté vosy si sice se Spartou v Essenu poradily (3:1) a jejich převaha byla značná, ovšem trenér Zdeněk Ščasný byl po závěrečném hvizdu spokojený i tak. Jaký k tomu měl důvod?

Sám ví, že má na víc, hodnotil Šurala jinak spokojený Ščasný
Dortmund vyškolil Spartu, čestný úspěch zaznamenal Lafata

"Věděli jsme, že nás čeká strašně těžký zápas. Mají pět dní do ligy a nesmírnou kvalitu, naopak my těch posledních čtrnáct dní v nohách. To není výmluva, protože ten rozdíl by tam byl vidět i tak. Měli jsme dobré pasáže, ale i pasáže, ve kterých jsme jen bránili. Vzhledem ke všem okolnostem myslím, že to je slušný výsledek a jsme spokojení. Chtěli jsme hrát odvážněji v obou poločasech, nechtěli jsme jen bránit. Bylo to dané jejich kvalitou, zejména když všechny naše hráče dokázali zatlačit k vápnu, je pak strašně těžké se z toho tlaku dostat. Je to k nezaplacení. Samozřejmě to v téhle fázi přípravy může vypadat zvláštně, protože jsme tomuto utkání přizpůsobili jen jeden trénink, jinak jsme jeli podle programu. Klukům to dalo hrozně moc, máme se od soupeře co učit," vznesl kompliment vestfálskému souboru trenéra Thomase Tuchela webem sparta.cz citovaný Ščasný.

Premiéru v rudém trikotu si odbyl exliberecký Josef Šural. A jak na svého nového nadřízeného zapůsobil? "On může na těchto pozicích hrát kdekoliv. Bylo vidět, že mu rapidně ubývají síly a bylo to pro něj těžké, protože až po svém přestupu k nám začal trénovat s balonem. Sám ví, že má na víc, a potřebuje se sehrát s mužstvem," doplnil na adresu nejčerstvější letenské posily šéf letenské lavičky, jehož slova vyšla na stránkách sparta.cz.


Mascherano se dostal do elitní společnosti, Messi v ní chybí