Slavistický Eden překvapivě dobylo druholigové Ústí

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Zatímco Sparta v minulém týdnu rozstřílela Ústí nad Labem poměrem 7:1, druhé slavné "S" z Edenu na totožného druholigového soka na vlastní umělé trávě nestačilo a podlehlo mu 0:2.

Slavistický Eden překvapivě dobylo druholigové Ústí
Budoucí nejlepší útočník světa?

Poprvé v přípravě šel do akce reprezentační útočník Milan Škoda, který vyléčil zranění. Kvůli zdravotním problémům naopak nemohli nastoupit jak Jan Vošahlík, tak Lukáš Železník, u nějž trenéři nechtěli riskovat nedávné trable s kotníkem.

Trenér Dušan Uhrin mladší ale i tak nasadil řadu nových tváří včetně Mihalíka, Hušbauera, Baráka či Mešanoviče, ale k úspěchu to nevedlo. V prvním dějství překonal brankáře Berkovce hostující Vaněk a pár minut po změně stran zasadil Slavii druhý úder Suškin, jenž pro změnu překonal gólmana Řeháka.

Šéf realizačního týmu si z prohry nic nedělal. "Neznamená to nic. Ale nejsme spokojení s tím, že s Ústím nad Labem nevyhráváme. Nicméně jsme v nějaké fázi přípravy - tento týden jsme se ještě zaměřili na kondičně-herní část. Z kondiční části přecházíme na míč, ale je to pořád kondiční záležitost. Hráči toho mají dost, ale to nás neomlouvá, že jsme prohráli dva nula. Teď už budeme zužovat kádr a budeme se připravovat na soustředění ve Španělsku, kde by nám měla vykrystalizovat základní sestava. Pozitivní bylo, že jsme první poločas hráli dobře. Kombinačně, jak si to představujeme. Bohužel jsme udělali jednu hrubou chybu. Stává se to při přípravných zápasech, kdy je menší hřiště a soupeř se rychleji přesune. Nicméně nejsem spokojený s nějakou částí. Ale někdo je ve větší únavě, jiný v menší. Na hráčích je vidět, že nejsou agresivní," pronesl na klubovém webu Dušan Uhrin.

Přípravné utkání:

Slavia Praha - FK Ústí nad Labem 0:2 (0:1)
Branky: 19. Vaněk, 53. Suškin.

Sestava Slavie - I. poločas: Berkovec - Mikula, Latka, Deli, T. Jablonský - Mihalík, Hušbauer, Barák, M. Vukadinovič - Kenija - Milan Škoda.
II. poločas: Řehák - Bořil, Frydrych, Kodr, Zmrhal - T. Souček - Štohanzl, Piták, Černý - Kuchta, Mešanovič. Trenér: Uhrin ml.

Sestava Ústí - I. poločas: Berkovec – Mikula, Latka, Deli, Jablonský – Mihalík, Hušbauer, Barák, Vukadinovič – Kenia – Škoda
II. poločas: Řehák – Bořil, Frydrych (K), Kodr, Zmrhal – Souček – Štohanzl, Piták, Černý – Kuchta, Mešanovič

Vyhazovy? Trenérům vévodí Zdeněk Zeman