Pětice borců s potenciálem, kteří zatím naplno nezazářili

Každý rok se médii proženou zprávy o novém Ronaldovi či Messim. Vždy se objeví spousta nových talentovaných hráčů, od kterých se očekává zářná budoucnost, ale v drtivé většině případů upadnou rychle do zapomnění. Kteří to jsou?

Pětice borců s potenciálem, kteří zatím naplno nezazářili
Pětice útočníků, kteří v brzké době opustí Serii A

Thiago Alcantara

Jeden z mnoha talentů, který si prošel pověstnou barcelonskou akademií La Masia. V dresu katalánského velkoklubu dokonce pod Josepem Guardiolou nakoukl do prvního týmu a nevedl si vůbec zle. Však si ho také španělský kouč s sebou vzal do Bayernu Mnichov, kde však přišlo vážné zranění a hodně dlouhá pauza. Nyní ve čtyřiadvaceti letech by konečně rád všem dokázal, že se skutečně může stát novým Xavim.
[break]

Xherdan Shaqiri

Když v únoru 2012 přestupoval ze švýcarské Basileje do Bayernu Mnichov, byla to velká sláva. V bavorském velkoklubu si libovali, jak velký talent získali a měli pravdu. Shaqirimu se však nepodařilo naplnit svůj potenciál, protože se v konkurenci Robbena, Ribéryho či Müllera na hřiště příliš nedostal. Ve Stoke City má nyní šanci ukázat, co umí.
[break]Wengerovy lednové lovy: kdo posílí Arsenal?

Jack Wilshere

V prvním týmu Arsenalu se talentovaný záložník objevil poprvé, když mu bylo pouhých šestnáct let. Od té doby se jeho pozice neustále zlepšovala a v sezoně 2010/11 ohromil výborným výkonem v duelu s Guardiolovou Barcelonou. Naneštěstí Wilshere často trápí různá zranění, které mu slibně rozvíjející kariéru nepříjemně komplikují. Nyní navíc v Arsenalu panuje velká konkurence, takže se přes Cazorlu, Özila či Ramseyho dostat do základní sestavy je velký problém.
[break]

Andre Schürrle

Po přestupu do Chelsea očekával, že se jeho kariéra bude dál ubírat tím správným směrem, ale na Stamford Bridge narazil. Protože na levém křídle nastupoval Eden Hazard, nemohl hrát na své oblíbené pozici a musel se pohybovat v útoku. V první sezoně za Blues dal devět branek, což bylo na posilu za 20 milionů liber málo. I tak se ale podíval na světový šampionát do Brazílie, kde přihrál ve finále na vítězný gól Mariu Götzemu. Aby se ovšem podíval i na EURO 2016, bude muset ještě máknout.
[break]

Mario Götze

Vítěz ankety Golden Boy za rok 2011 zažil v Dortmundu parádní časy. Byl miláčkem fanoušků a podával výborné výkony. Po přestupu do Bayernu Mnichov se však nedokázal natrvalo usadit v základní sestavě, přišla zranění a posily Douglas Costa s Kingsley Coman. Pozice třiadvacetiletého hráče se tedy výrazně zhoršila. Uvidíme, co se stane v létě, až bavorský velkoklub převezme Carlo Ancelotti.