Na výkladní skříň Realu nevěřícně zírali už v jeho 11 letech...

Třicetiletý svěřenec Zinedina Zidana z madridského San Bernabéua Cristiano Ronaldo se na svém Twitteru rozpovídal o svém mládí, kdy začal převyšovat své vrstevníky.

Na výkladní skříň Realu nevěřícně zírali už v jeho 11 letech...
Rakitič: Já a nejlepší Chorvat? K tomu mi ještě hodně chybí

Bývalý hráč Manchesteru United přiznal, že trenéry Sportingu Lisabon svými individuálními kousky uchvátil již v jedenácti letech. Právě v tomto věku se v roce 1997 přesunul do akademie slavného portugalského klubu.

"Pamatuji si, že když jsem měl jedenáct let, zavolali k nám domů lidé ze Sportingu Lisabon a říkali mi, že chtějí vidět, co ve mně je. Prý o mně slyšeli hodně pozitiv a chtějí se přesvědčit na vlastní oči," uvedl webem profutbal.sk citovaný spoluhráč Balea, Modriče, Kroose a spol.

Sporting má v rámci Starého kontinentu oceňovanou mládežnickou akademii, takže v ní nehrají žádní nezdárci. CR7 však pořádně vybočoval i tak. "Vzpomínám si na můj první trénink v Lisabonu. Udělal jsem nějaký trik s míčem a všichni spoluhráči na mě nevěřícně hleděli. Ptali se, jestli to dokáži zopakovat. Dokonce i trenér. Dal jsem gól, v závěru tréninku jsem pak ještě udělal několik fintiček. Uvědomil jsem si, že je to začátek mé kariéry. Zatímco pro mě to byly úplně jednoduché věci, pro ostatní byly téměř nemožnými. Během mnoha tréninků, od začátku až do konce, mě trenéři neustále sledovali. Byl jsem hrdý, že uznávaní odborníci ocenili můj talent," pokračoval na serveru profutbal.sk ostřílený reprezentant Portugalska, který už za svou rodnou zemi nastoupil ve 123 mezinárodních kláních.

Mascherano se dostal do elitní společnosti, Messi v ní chybí