Bero přiznal zájem Sparty. Je to hráč budoucnosti, řekl Ščasný

Sparta by ještě nemusela říci ohledně zimního posilování poslední slovo. Kouči Zdeňku Ščasnému by se líbila v letenském kádru také dvacetiletá hvězda Trenčína i celé slovenské Fortuna ligy Matúš Bero.

Bero přiznal zájem Sparty. Je to hráč budoucnosti, řekl Ščasný
Sám ví, že má na víc, hodnotil Šurala jinak spokojený Ščasný

Ten ve středu nastoupil proti Spartě na Strahově, kde ho měl stratég slavného "S" na očích. "Je to hodně zajímavý hráč. Mně se na něm líbí, že je gólový, je strašně silný, nebojí se jít ve sprintu do vápna a tam se dokáže prosadit. Výborně se nabízí, okamžitě se vrací zpátky a je hodně pracovitý. Samozřejmě víme i o jeho nedostatcích, pod tlakem občas ztrácí míče, ale je to určitě hráč budoucnosti. Sledujeme ho dlouhodobě, ale není jediný," chválil mladíka na serveru iSport.cz bývalý kouč Panathinaikosu Atény.

Sám talentovaný Bero, jehož si trenčínští majitelé cení na sumu okolo 30 milionů korun, oťukávání s nejslavnějším českým klubem přiznal. "Vím, že tu něco je, můj agent mě o tom informoval. Kdyby mi přišla nabídka od klubu, jako je Sparta, byla by to pro mě velká výzva – dostat se sem, bojovat o svůj flek a ukázat v české lize, kdo jsem. Sparta je obrovský klub s obrovským zázemím, oproti slovenským klubům je na mnohem vyšší úrovni," zakončila na stránkách Deníku Sport opora obhájce slovenského titulu.

Svěřenec trenérského tandemu Vrabec - Ševela vstřelil na podzim 10 ligových branek, což je na záložníka velmi slušná bilance. Před pár dny pomohl skolit jiný slovenský prvoligový tým Spartak Myjava hned šesti góly.

Spartě nepomohly ani 2 trefy Lafaty, Trenčín udeřil čtyřikrát