Synot opustí Spartu, Jablonec i celou českou nejvyšší soutěž

Společnost Synot již nebude kvůli legislativním změnám podporovat českou nejvyšší soutěž, které zamává na konci právě probíhajícího soutěžního ročníku 2015/2016.

Synot opustí Spartu, Jablonec i celou českou nejvyšší soutěž
Řebíčka při čachrech kolem prodeje Slavie podvedli. Obrali ho o 25 milionů!

Synot přitom s FAČR podepsal kontrakt teprve v květnu 2014 a tuzemská první liga měnila jméno po dlouhých sedmnácti letech.

Původní dohoda přitom zněla na čtyři roky se čtyřletou opcí. "Fakt, že se náš generální partner - skupina Synot - rozhodl předčasně ukončit původně osmiletý kontrakt, je pro nás nepříjemný. Přesto chápeme důvody toho, proč se tak rozhodl, a které jsme nemohli ovlivnit. Oceňujeme, že jsme se tuto informaci dozvěděli s předstihem tak, abychom mohli během jarní části sezóny nalézt nového generálního partnera první fotbalové ligy. Našim jednoznačným úkolem nyní je spojit nejsledovanější sportovní soutěž u nás s novým, silným a kvalitním partnerem," citovala web sport.cz slova přesedy Ligové asociace Dušanaa Svobody.

K situaci se vyjádřil také sám první muž českého fotbalu Miroslav Pelta, který již avizoval jednání s případnými partnery do budoucna. "V souvislosti se změnou loterijního zákona jsme tento vývoj očekávali, rozhodnutí skupiny Synot nás tedy nijak nepřekvapilo. Je to samozřejmě velká škoda, spolupráce se Synotem byla na vysoké úrovni. Přestože společné partnerství netrvalo dlouho, jak obě strany původně plánovaly, za dvouletou podporu ligového fotbalu skupině Synot děkuji. Nyní nás čekají jednání s potenciálními partnery pro ligu tak, aby získala podobně bonitního partnera pro nadcházející sezóny," doplnil na serveru sport.cz Pelta.

Od příští sezony nebude zmíněná skupina sponzorovat ani Spartu a Jablonec a ukončí i spolupráci s basketbalovým Nymburkem či Českou unií sportu.

[img id="47469"]