Proč mění Opavu za Karvinou? Lepší finance i vidina první ligy

To jsou změny. Zatímco na podzim se pral ostřílený útočník Zbyněk Pospěch v trikotu Opavy, na jaře bude chtít pomoci Karviné, která přezimuje na třetí příčce Fotbalové národní ligy, do elitní soutěže.

Proč mění Opavu za Karvinou? Lepší finance i vidina první ligy
Kam s nepotřebnými? Valdés z ostrovů, Vidič možná do Anglie

"Už po sezóně, ještě když jsem byl v Opavě, tu byly nějaké náznaky. Zavolal mi pan Vlk a zeptal se mě, jestli bych nechtěl pomoci Karviné k postupu do první ligy. Jelikož jsem měl v Opavě smlouvu jen do konce sezóny, měl jsem v podstatě jasno. Slíbil jsem, že pokud se neobjeví nějaká zajímavá nabídka ze zahraničí, tak se budu snažit pomoci a věřím, že Karviné pomůžu vykopat první ligu. Byla to velká motivace, protože v Opavě jsme takové ambice neměli. Byl to pro mě velký zlom, chtěl jsem ještě zkusit zahrát si ligu, nebo k ní Karviné alespoň pomoci. Určitě mi to v tom rozhodování pomohlo," ozřejmil na webu fnliga.cz bývalý hráč Slovácka, Liberce, Sparty, Petržalky, Brna, Slavič či Cottbusu.

Karviná navíc není daleko od Opavy, kde je Pospěch usazen s rodinou. "Z tohoto pohledu je to určitě ideální štace. V Karviné jsou samozřejmě i lepší finanční podmínky. Je tu i ta zmíněná vidina první ligy do budoucna, navíc krásný nový stadion. Bylo to určitě lehké rozhodování," pokračoval v rozhovoru pro fnliga.cz nový svěřenec kouče Jozefa Webera.

Karviná v první půlce sezony zářila zejména v defenzivní činnosti, ovšem v útoku měla problémy. "Abych pravdu řekl, soustředil jsem se spíše na Opavu a jiné týmy. Koukal jsem ale samozřejmě i na výsledky ostatních mančaftů. Nevím, jestli měla Karviná problémy, ale je třetí, takže je nějakým způsobem zvládla. Dostávala málo gólů, což je strašná výhoda. Nějaké góly dala, některé zápasy vyhrála tuším i 5:0. Jestli ale měli v Karviné problémy, tak právě proto zvolili příchod útočníka, což bych měl být asi já. Věří v to, že jim pomůžu góly dávat. Kluci mají kvalitu na to, aby mi balony připravili. Věřím, že to byl dobrý tah, že pomůžu a zvládneme to," doplnil Pospěch.

Konkurence se neobává a to i přesto, že karvinský tým hraje na jednoho útočníka. "To je asi otázka na někoho jiného, ale samozřejmě je konkurence lepší než to, aby byl hráč na daný post sám. Zažil jsem spoustu týmů, kde byla velká konkurence a většinou jsem hrával. Nějaké základní věci s koučem proběhly, ale na detaily je ještě spousta času. Jestli budeme hrát na jednoho nebo více útočníků už záleží na trenérovi. Do toho já určitě zasahovat nebudu. Nějaká debata určitě proběhne, ale to je všechno na něm. Stále však máme dva měsíce do začátku sezóny, takže se může stát cokoliv," zakončil na stránkách fnliga.cz třiatřicetiletý ofenzivní hráč, jenž je po podzimu ve FNL na pěti trefách.

Třiačtyřicet plakátů. Tolik obsah obrazového speciálu Hattricku