TOP 7: Kdo bere největší peníze v Premier League?

Hrát nejvyšší anglickou soutěž je samo o sobě terno. Jak sportovní, tak finanční. Ti, kteří berou nejvíc, jsou ovšem velkými celebritami sportu a patří k nejlépe placeným sportovcům světa. My víme, kdo bere v Anglii nejvíc. Přehled příjmů zveřejnil server sportsbreak.com. Napovíme, že ze všech nejvíc si přijde jeden hráč z Manchesteru. Přes 430 tisíc dolarů. Týdně, jak je na Ostrovech zvykem. Kdo to je?

TOP 7: Kdo bere největší peníze v Premier League?
7. John Terry (Chelsea FC) 244 000

Legenda klubu, plat je výrazem nejen herních kvalit, ale i oddanosti klubu. Tři tituly, čtyři FA Cupy a hlavně Liga mistrů, to jsou poháry, které jako kapitán zvedal nad hlavu jako první z klubu. Pro Chelsea nedocenitelný hráč.

[break]
6. Mesut Özil (Arsenal) 252 000

Strůjce současných nadějí Kanonýrů na zisk titulu mistra Anglie (po jedenácti letech). Excelentní nahrávač, z jehož hry těží Sánchez, Giroud a spol. Když mu vydrží forma, může Čech a spol. chystat oslavy…

[break]
5. Cesc Fábregas (Chelsea FC) 278 000

I za takové peníze se hodí vstávat do práce, co říkáte? Majiteli klubu se vyplatilo investovat 33 mega do Barcelony, když ho získával. Jeden z nejlepších tvořivých záložníků v Premier League si plat zaslouží. Výrazně přispěl k zisku titulu Blues v loňské sezoně.

[break]
4. Eden Hazard (Chelsea FC) 312 000

Nejlépe placený hráč Abramovičova výběru ze Stamford Bridge. Francouzské Lille na něm před čtyřmi lety zbohatlo o 32 milionů liber. Prožil bídný podzim, stal se terčem kritiky, chtěl odejít a možná se tak i stane. Musí zabrat, aby si peníze zasloužil.

[break]
3. Sergio Agüero (Manchester City) 314 000

Jen jestli bývalý Maradonův zeť africkému spoluhráči nezávidí… V roce 2011 za něj šejkové zaplatili Atléticu Madrid 38 milionů liber. Vyplatilo se. Sergio Agüero přispěl výrazně k titulu mistra Anglie v loňském roce. Jeho dosavadní vizitka: 120 zápasů v lize, 78 gólů.

[break]
2. Yaya Touré (Manchester City) 335 000

I dvojka finančního žebříčku je z Manchesteru, ale od konkurence ze City. Týdenní rozdíl činí v přepočtu kolem dvou a půl milionů korun. Čtyřnásobný fotbalista Afriky hraje v Citizens od roku 2010, odehrál 164 zápasů a dal 53 gólů.

[break]
1.Wayne Rooney (Manchester United) 432 000

Jednička v příjmech ze všech hráčů v Premier League. Na podzim byl pro hodně lidí, i příznivců reds trnem v oku, ale po Novém roce se rozestřílel a začíná opět dokazovat, že si takový balík peněz zaslouží. Za United už dal 170 gólů ve 341 utkáních, v národním týmu překonal legendárního Bobbyho Charltona.

Lituje Bony přestupu do Manchesteru City?