Kaňky na životě Waynea Rooneyho. A že jich je!

Někteří ho milují, jiní nenávidí. Tak to prostě v životě slavných a nejen fotbalových celebrit chodí. Stejně je to v případě legendy Wayne Rooneyho, hráče Manchesteru United. Co mu jeho fanoušci nejvíc vyčítají?

Kaňky na životě Waynea Rooneyho. A že jich je!
Nezdravý životní styl

Kouří a pije. Rooney není právě typem sportovce, který by měl být vzorem mládeži. Upozorňoval na to ve své knize i jeho bývalý trenér Sir Alex Ferguson. „Pokud nebudeš jíst a pít zdravě, nebudeš velkým hráčem,“ napsal. Rooney navzdory varování velkým hráčem je. I když vidět ho sem tam u stánky s fast foodem lze také.

[break]
Krach v Brazílii

Měl být oporou týmu na mistrovství světa v Brazílii. Ale víme, jak to dopadlo. Rooneyho poslal trenér Roy Hodgson na křídlo a tam se mu nevedlo. Snesla se na něj vlna kritiky, Anglie nepostoupila ze skupiny. Teď musí skládat tým reparát na EURO. Zřejmě i s Rooneym.

[break]
Ztracen na hrotu?

Jeho úkolem bylo a je dávat góly. Hraje „hroťáka,“ ale když jej trenér postaví jinam, moc ovoce to nepřináší. Viz Brazílie. Kritici mu vyčítají, že po třicítce ztrácí rychlost. Možná by to chtělo méně hamburgerů a více tréninku…

[break]
Já, já, já, jenom já…

Mohl by si zpívat s Petrem Jandou z Olympiku. V roce 2010 byl ve velké při s Fergusonem, moc chtěl odejít. Nebral si servítky, ani ohled na klub, který jej vytáhl na výsluní. Mluvil o tom, že přestoupí do Manchesteru City, pobouřil proti sobě fanoušky. Byl na chvíli psancem, pak se vše vrátilo do starých kolejí.

[break]
V repre ani ťuk

Fabio Capello o něm prohlásil, že hraje dobře jen v Manchesteru a ne v reprezentaci. Bývalý kouč národního celku věděl, že o čem mluví. Mladý Wayne sice dal na EURO 2004 čtyři góly ve čtyřech zápasech, ale pak jak když utne. Fanoušky si pobouřil jejich kritikou po remíze s Alžírskem 0:0 na MS
2010.

Real vládne výdělkům 11 let, Bayern nejhorší za celou dekádu