Guardiola: Vrátím se do Německa!

Čeká ho poslední půlrok na lavičce německého mistra a největšího kandidáta na další titul. Pep Guardiola se na jaře rozloučí s Bayernem Mnichov, nicméně na předsezonním setkání s novináři připustil jednu velmi zajímavou myšlenku…

Guardiola: Vrátím se do Německa!
„Před deseti lety jsem si taky nemyslel, že jednou budu trénovat Bayern Mnnichov a vidíte, jsem tady,“ řekl zástupcům médií. „Jednou se do Německa vrátím, nikdy nevíte, co se může v životě přihodit,“ podráždil španělský trenérský stratég sedmou velmoc, ale konkrétní samozřejmě nebyl.

Nyní se očekává, že přivede na jaře Bayern ke čtvrtému titulu mistra Německa v řadě, což by byl rekord Bundesligy. Bayern vede soutěž o osm bodů před Dortmundem a všeobecně se má za to, že je to náskok luxusní. Guardiola ale varuje: „Musíme si dát pozor, Dortmund se opět vrátil do absolutní špičky, řadím jej mezi pět nejlepších týmů v Evropě,“ vysekl Pep poklonu týmu ze Signal Iduna Parku.

„Musíme se koncentrovat na sebe a na naše výkony,“
tvrdí Guardiola, kudy povede cesta k mnichovské obhajobě. Bayern prohrál v generálce s Karlsruhe 1:2. „Málo jsme běhali, to byl důvod naší porážky,“ dodal Guardiola. „Je lepší prohrát teď, než v semifinále Ligy mistrů a pak vypadnout,“ naznačil kouč i další vysoké cíle klubu.

Superman a další: to jsou hrdinové Bundesligy