Harbu chtějí týmy z první i druhé ligy. Kdo také končí v Jihlavě?

Nový jihlavský trenér Michal Hipp už ví, že v jarní části nebude mít k dispozici jak Ekvádorce Augusta Batioju, tak bosenského útočníka Harise Harbu či brankáře Luďka Vejmolu, jenž nechce prodloužit za necelých šest měsíců končící kontrakt a momentálně jedná s Mladou Boleslaví.

Harbu chtějí týmy z první i druhé ligy. Kdo také končí v Jihlavě?
Darida: Chci, aby lidé věděli, že nejsem jen běžec a atlet

Batioja sice kvalitu má, ale v čtyřiadvacetičlenném kádru pro něj místo není. "Hovořili jsme s ním a oboustranně jsme se shodli na tom, že s jeho vytížením nepanuje spokojenost. Na jeho post disponujeme srovnatelnými hráči, přičemž na něj máme jako na cizince přirozeně vyšší nároky. Nepochybujeme o jeho kvalitách a přejeme mu, aby je lépe naplnil v rámci nového angažmá, na jehož nalezení nyní jeho manažer pracuje," pronesl Milan Bokša, jehož slova zveřejnil server sport.cz.

Podobně je na tom také někdejší nejlepší střelec mužstva Haris Harba, jenž se nedokázal probudit ani ve slovenské Fortuna lize, v níž byl zapůjčen ve Spartaku Trnava. "Má ještě roční kontrakt a zatím se připravuje s juniorkou. Aktuálně registrujeme určitý zájem ze strany klubů z první i druhé ligy. Haris velice touží zastavit sestupnou tendenci své kariéry a my věříme, že by mu mohla změna klubu pomoci," pokračoval na adresu bývalého útočníka Hradce Králové Bokša.

Na Vysočinu se naopak vrací čtyřiadvacetiletý středopolař Tomáš Kučera, jenž dorazí z Plzně na hostování. "S Plzní jsme domluveni, že se Tomáš s výpravou Viktorie v sobotu vrátí z Turecka a v neděli tam znovu zamíří s námi. Věřím, že se do té doby nestane něco nepředvídatelného, co by mohlo tento záměr zhatit," pronesl na stránkách sport.cz sportovní manažer jihlavského klubu, jehož celek se na tureckém soustředění utká s makedonským FK Škendija 79 Tetovo, polskou Jagielloni Bialystok a maďarským MTK Budapešť.

Pavelka: Jednou se vrátím a Slovan pro mě bude volbou č. 1