Češi v Bundeslize? Darida září, další paběrkují

Nejčastější destinací, kam míří čeští hráči je Bundesliga. Nejvyšší německá soutěž má hodně velkou kvalitu i zázemí, což dokazují nedávné výsledky Dortmundu a především Bayernu Mnichov na evropské scéně. Řada borců, kteří jsou v české nejvyšší lize mezi absolutní špičkou, však po příchodu do Německa patří do průměru a mají problém se vůbec dostat na hřiště. Jak to tedy vypadá se současnými krajánky?

Češi v Bundeslize? Darida září, další paběrkují
Lituje Bony přestupu do Manchesteru City?

Jan Morávek (Augsburg)

Ani Morávek na podzim příliš startů nenasbíral. Bylo to však zapříčeněné vleklým zraněním. Nyní by už ale měl být fit a rád by rázně rozšířil bilance pěti startů a jedné branky z první části sezony.
[break]

Tomáš Pekhart (Ingolstadt)

Žádná velká sláva. Někdejší obrovský talent v posledních letech spíše paběrkuje a o moc lepší to není ani v průměrném Ingolstadtu. Na podzim naskočil jen do čtyř zápasů, ve kterých se ani jednou neprosadil. Hledá si nové angažmá.
[break]Přestup zimy se prý rýsuje: Polák do Španělska!

Vladimír Darida (Herta Berlín)

Jedinou českou zářící hvězdou pobíhající po německých trávnících je reprezentační záložník Vladimír Darida. Přestup do Herthy se ukázal jako parádní krok. Sedmnáct startů a tři góly? Darida si rozhodně nemůže stěžovat. Jen by to chtělo o něco více zapracovat na střelbě.
[break]

Adam Hloušek (Stuttgart)

Někdejšího útočníka Slavie předělali z nouze ve Stuttgartu na obránce a už mu to zůstalo. Na podzim odehrál sedm zápasů, když nastupoval v úvodu sezony. Klubu se však nedařilo a Hloušek to odnesl. Odchod však neplánuje.
[break]Barca si vyhlédla hvězdnou náhradu za Neymara

Jan Kliment (Stuttgart)

Po vydařeném evropském šampionátu jednadvacítek se objev turnaje přestěhoval do Stuttgartu. Během prvních měsíců svého angažmá dostal možná více šancí, než sám očekával. Jeden gól v sedmi zápasech není na tohoto talentovaného hráče špatnou bilancí.
[break]

Theodor Gebre Selassie (Werder Brémy)

Po Daridovi druhý nejvytíženější český hráč v Německu. Na svém kontě má letos šestnáct startů a na pravý kraj obrany Werderu nikoho nepouští. Trochu mu vizitku kazí fakt, že Brémy mají druhou nejhorší defenzivu v lize, což pro obránce není ideální statistika.
[break]Pětice borců s potenciálem, kteří zatím naplno nezazářili

Pavel Kadeřábek (Hoffenheim)

V dresu Sparty i české reprezentace zářil. V Německu se však ocitl v mnohem větší konkurenci a je to znát. Během podzimu několikrát absentoval v sestavě, ale už by měl být dostatečně aklimatizovaný a v jarní části by měl patřit k oporám klubu.