Guardiola přiznal, že by nepřekonal Heynckese ani Hitzfelda

Josep Guardiola má před sebou pár posledních měsíců v mnichovské Allianz Areně. Obavy ze zvýšeného jarního tlaku, jemuž bude asi hlavně v pohárové Evropě čelit, ovšem nemá.

Guardiola přiznal, že by nepřekonal Heynckese ani Hitzfelda
Náhrada Tourého? Patří Evertonu a stojí 50 milionů liber

"Stejnou situaci jsem zažíval na konci angažmá v Barceloně, a proto mám zkušenost, z níž mohu čerpat," pronesl na stránkách sport.cz španělský odborník, jenž je v Bayernu dva a půl roku.

Zisk titulu či Německého poháru se považuje za povinnost. I současný nadřízený Neuera, Robbena, Ribéryho a spol. ví, že by se vyrovnal svým předchůdcům v bavorské metropoli pouze triumfem v Lize mistrů, čili triplem.

"I kdybychom ale takového úspěchu dosáhli, vím, že zůstanu v klubové historii Bayernu až tím třetím. Po Heynckesovi a také po Ottmaru Hitzfeldovi. I proto, že oni dva jsou Němci a pracovali v Mnichově dlouho," pokračoval šéf mnichovské lavičky, jehož slova publikoval server sport.cz.

To, jak je na tom jeho výběr, momentálně neví. Bude prý potřeboval dvě až tři utkání, aby věděl víc. Jisté je, že v posledním přípravě Bayern nestačil na Karsruhe, jemuž podlehl 1:2.

"V přípravě jsme pracovali hlavně na tom, abychom byli schopni dostat soupeře pod tlak a na tom, abychom byli schopni řešit různé situace, jež zápas přináší. Proti takovému Ingolstadtu musíme hrát logicky jinak, než třeba proti Frankfurt. To je realita, s níž musíme počítat. Samozřejmě že bych byl raději, kdyby ve všech utkáních hrála na výhru obě mužstva a hrál se útočný fotbal nahoru dolu, ale každý trenér má k dispozici jiný hráčský kádr, z něhož musí vycházet a s nímž pracuje," zakončil na webu sport.cz Guardiola, v souvislosti s nímž se spekuluje zejména o Manchesteru City.

Výdělkům vládnou giganti z La Ligy, Paříž přeskočila Bayern