Největší hvězdy Ligy mistrů? Ronaldo, Messi a spol., Češi chybí

Liga mistrů, to je blyštivý klenot Evropy. Kromě světového šampionátu není prestižnější soutěže. Ruku v ruce s tím jdou jména celků, které v soutěži nastupují, a které ji ovládly. Této statistice vévodí s deseti ušatými poháry ve sbírce Real Madrid. Jak to ale vypadá s hráči? Které hvězdy patří mezi ty nejzářivější na nebi milionářské Ligy mistrů?

Největší hvězdy Ligy mistrů? Ronaldo, Messi a spol., Češi chybí
Barca si vyhlédla hvězdnou náhradu za Neymara

Cristiano Ronaldo

Jedna z největších současných ikon v dresu Realu Madrid válí a dává jeden gól za druhým i na scéně milionářské Ligy mistrů. Letos se například blýskl čtyřmi fíky do sítě švédského Malmö. Celkem zaznamenal již jedenáct zásahů v šesti zápasech základních skupin. Na svém kontě už má za 14 sezon 125 startů s bilancí 89 branek.
[break]

Paolo Maldini

Dlouholetá opora zadních řad milánského AC, který svého času dominoval Evropě. Italský zadák odehrál v nejprestižnější klubové soutěži světa úctyhodných 140 zápasů za Rossoneri. Během kariéry nastupoval s hráči jako Marco Van Basten, Frank Rijkaard, Clarence Seedorf, Pippo Inzaghi či Alessandro Nesta. Z triumfu se radoval hned třikrát, když AC soutěž vyhrálo v letech 1994, 2003 a 2007.
[break]Přestup zimy se prý rýsuje: Polák do Španělska!

Clarence Seedorf

Doposud je tento Nizozemec považován za jednoho z nejlepších záložníků všech dob získal čtyři triumfy v Lize mistrů, pokaždé však vyhrál s jiným týmem, což se nikomu jinému nepovedlo. V roce 1995 soutěž ovládl s Ajaxem, o tři roky později s Realem Madrid a v letech 2003 a 2007 pak s AC Milán.
[break]

Edwin van der Sar

V dresu Juventusu, Manchesteru United a Ajaxu odehrál v Lize mistrů 98 zápasů a je považován za jednoho z nejlepších brankářů celé historie soutěže. Svými schopnostmi přispěl ke dvěma triumfům, které slavil s Ajaxem a následně s rudými ďábly, když v roce 2008 po remíze 1:1 s Chelsea pomohl v penaltovém rozstřelu.
[break]

Ryan Giggs

Ikona Manchesteru United během čtyřiadvaceti sezon na Old Trafford odehrála v Champions League 145 zápasů, což ji řadí na třetí místo historických tabulek. Giggs byl po desetiletý jednou z nejdůležitějších postav United, kterým pomohl k vítězstvím v letech 1999 a 2008.
[break]Pětice borců s potenciálem, kteří zatím naplno nezazářili

Raúl

Není moc hráčů, kteří jsou tolik spojeni s Realem Madrid jako právě útočník Raúl. Během 142 zápasů, které za svou bohatou kariéru v prestižní soutěži stihl odehrát, dal 71 branek. Mimo jiné se mu podařilo trefit se hned ve dvou finálových bitvách. Nejprve se podílel na výhře nad Valencií z roku 2000 a o dva roky později pomohl skolit Bayer Leverkusen.
[break]

Lionel Messi

V pouhých osmadvaceti letech už má tento argentinský reprezentant na svém kontě 101 zápasů v milionářské soutěži s bilancí 79 branek a je v této statistice druhý, za vedoucím Cristianem Ronaldem. Prestižní soutěž ovládl čtyřikrát (2006, 2009, 2011 a 2015) a letos si brousí zuby na obhajobu, což se žádnému celku v novodobé historii soutěže ještě nepodařilo.