Beníteze zařízl i Zidane! Jeho posily úspěšně ignoruje

Jako noc a den se zatím jeví angažmá nyní již odvolaného Rafaela Beníteze a současného kouče Realu Madrid Zinedina Zidana. Zatímco pod neoblíbeným španělským trenérem se Realu zrovna dvakrát nedařilo, pod francouzským legendárním záložníkem bílý balet válí a soupeřům dává příděly. Co za tím stojí? Do značné míry i výběr hráčů. Zidane totiž zcela ignoruje posily, které si Benítez přivedl, a na které během svého angažmá na San Bernabeu sázel.

Beníteze zařízl i Zidane! Jeho posily úspěšně ignoruje
Jedno je jisté. Nálada v Realu se po změně na trenérském postu radikálně vylepšila. Hráči se fotbalem zase baví a užívají si ho. Podle toho to vypadá na hřišti i na výsledkových tabulích. Zatím má královský klub pod Zidanem dva zápasy s bilancí dvou výher a skóre 10:1.

Markantní rozdíl mezi oběma trenéry je rovněž při pohledu na základní sestavy. Zatímco Beníteze, jenž v minulosti vedl Liverpool či Inter Milán, sázel na borce, které si při nástupu do funkce v létě přivedl. V Madridu se před několika měsíci hlásili nováčci Casemiro, Danilo, Lucas Vázquez, Denis Čeryšev, Mateo Kovačič a brankář Kiko Casilla.

Právě tito hráči se pod Benítezem těšili celkem solidnímu hernímu vytížení. Pod Zidanem však mají smůlu. Trochu prostoru dostal pouze talentovaný Chorvat Mateo Kovačič, který si zahrál 25 minut.

Jinak mají hoši utrum. Danila nahradil na pravém kraji obrany uzdravený Dani Carvajal, místo defenzivního Casemira sází Zidane na mnohem útočněji laděného Isca, jenž je zároveň velkým oblíbencem fanoušků a stále nesmírně talentovaným borcem. Podobně jsou na tom i další, přičemž Čeryšev se po aféře v poháru, kdy nastoupil i přes trest, kvůli kterému byl Real z Copa del Rey diskvalifikovaný, nedostal ani na lavičku.

V Zidanově tvorbě sestavy je jednoznačně vidět rukopis někdejšího kouče Realu Carla Ancelottiho, kterému dělal Francouz asistenta. Jestli to je ale krok správným směrem, se ukáže až na konci sezony.

TOP 7: Kdo bere největší peníze v Premier League?