V Sampdorii září, přesto si Ivan uvědomuje fyzickou slabost

Když se v zahraničí uchytí někdo z Česka či Slovenska, zajistí si v obou zemích fotbalovou nesmrtelnost. A do této škatulky se nyní přidává i dvacetiletý záložník Sampdorie Janov Dávid Ivan, který hraje za hlavní mančaft italského celku svou první sezónu.

V Sampdorii září, přesto si Ivan uvědomuje fyzickou slabost
Harbu chtějí týmy z první i druhé ligy. Kdo také končí v Jihlavě?

Na Apeninském poloostrově je Dávid Ivan od roku 2011, kdy jej Sampdorie získala ještě jako dorostence z Nitry. Už tehdy se očekávala zářná budoucnost mladičkého středopolaře, která se letošní sezónou začala naplňovat.

Dávid Ivan sice hraje v Sampdorii svou první ostrou sezónu, ale má už za sebou patnáct startů. Dokonce si nedávno připsal premiérovou trefu proti Palermu, čímž janovskému celku pomohl čtyři dny před Vánocemi k vítězství 2:0.

Jedna z mých horších stránek je ta, že nejsem na tom fyzicky příliš fobře. Snažím se zdravě a správně jíst a přibrat, což by mi pomohlo k lepším výkonům. Dostal jsem týdenní plán, co mám jíst. Je to rozepsané přesně na gramy. Každý den něco jiného," rozpovídal se v rozhovoru pro sme.sk o své fyzičce.

Svůj nejostřejší duel proti Juventusu ale zvládl bravurně, dokonce tak dobře, že se Pogba musel uchýlit k faulu oceněný žlutou kartou: "Zpracoval jsem balón, chtěl jsem přihrát a byl jsem jím ze zadu faulován. Po zápase se mi omluvil a vyměnili jsme si dresy," popsal "pracovní" setkání s jedním z momentálně nejcennějších fotbalistů světa.

Pavelka: Jednou se vrátím a Slovan pro mě bude volbou č. 1