Osmička nejlepších střelců Evropské ligy. A Lafata mezi nimi!

Evropská liga je na programu zařazena hned po startu osmifinále Ligy mistrů a pro oko českého fanouška je možná o něco zajímavější, když v ní uvidí účast Sparty, která si zahraje proti ruskému Krasnodaru. Hřejivým faktem na srdci pro Spartu je útočník Lafata, který patří mezi nejlepších osm střelců. S kým soupeří?

Osmička nejlepších střelců Evropské ligy. A Lafata mezi nimi!
Harbu chtějí týmy z první i druhé ligy. Kdo také končí v Jihlavě?

6 - Raúl Bobadilla (Augsburg)

V Evropské lize soupeří oproti Lize mistrů o mnoho více celků, proto není divu, že se o králi střelců bude rozhodovat hlavně ve vyřazovací fázi, jelikož nyní jsou ti nejlepší většinou na dělených pozicích. Šest branek má na kontě hráč Augsburgu Raúl Bobadilla, který vsítil rovnou polovinu gólů německého celku a pomohl mu k postupu do vyřazovací fáze, když rozhodovalo mezi Partizanem lepší skóre.

6 - Aritz Aduriz (Bilbao)

Druhým hráčem s šesti brankami na kontě je tahoun Bilbaa Aritz Aduriz. Útočník baskického celku vystřílel Bilbau první místo ve skupině L, tedy skupině kde hrál i Augsburg a řádil Bobadilla.

[break]
5 - José Callejón (Neapol)

Další fotbalista s šesti brankami na kontě ještě v letošní sezóně na světě není, ucházet se o ni ale bude José Callejón z Neapole, která je v letošním ročníku Evropské ligy jedním z největších favoritů, když ve skupině D neztratila ani bod a inkasovala jen tři branky.

5 - David Lafata (Sparta)

Stejný počet branek vsítil i Sparťan David Lafata a dělá tak české scéně kvalitní jméno. Největší radost má určitě z branek do sítě Schalke, skóroval jak venku, tak před domácím publikem.
[break]
5 - Franco di Santo (Schalke)

Že to Sparta neměla proti Schalke jednoduché, je jasné už jen z názvu bundesligového protivníka. Přední německý klub nejen že postoupil suverénně z první pozice, ale také má pětigólového střelce v týmu. Je jím Franco di Santo, jenž se blýskl hattrickem do sítě Tripolisu.

5 - Aboubakar Oumarou (Partizan)

Jediný hráč žebříčku, který nemůže svou statistiku vylepšit, protože Partizan do další fáze nepostoupil, jak už bylo zmíněno, díky horšímu skóre s Augsburgem. Srbský celek ale jen dokazuje,jak byla skupina L vyrovnaná, když rovnou tři celky mají zástupce mezi nejlepšími střelci. V bělehradském klubu se jedná o Abubakara Oumaru, kamerunský reprezentant se trefil v pěti zápasech stylově pětkrát.
[break]
5 - Erik Lamela (Tottenham)

Dalším pětigólovým zabijákem je Erik Lamela z Tottenhamu. Ten sice v lize moc brankový není a má na kontě jen tři branky, v Evropské lize ale reputaci řádně napravuje, když vsítil branek pět. Bývalý hráč AS Řím se předvedl hlavně proti AS Monaku, kterému uštědřil hattrick.

5 - Dries Mertens (Neapol)

Mertens v Neapoli patří ani ne na druhou kolej, jako spíš na třetí a letos se objevil celkově jen v sedmi případech. Z toho třikrát v rámci Evropské ligy a světe div se, i z tak malého počtu zápasů dokázal vytěžit pět branek.

Pavelka: Jednou se vrátím a Slovan pro mě bude volbou č. 1