Slavii postihlo nevyhnutelné! Uhrin vyřazoval z kádru

Pražská Slavia o víkendu odlétá na soustředění do Španělska, kam trenér Dušan Uhrin pojede už s úženým kádrem. Poslední přípravu v Edenu zvládli sešívaní parádně, když si poradili s Vyšehradem 5:1 a těší se na teplo. Toho si ale neužije hned trojice hráčů.

Slavii postihlo nevyhnutelné! Uhrin vyřazoval z kádru
Nové angažmá si může hledat ofenzivní záložník Jan Vošahlík, což potvrdil i trenér. K juniorce se vrátil mladý Daniel Souček a obránci Marku Kodrovi hledá vedení pražského celku hostování. Do Španělska tedy s týmem odcestuje šestadvacet hráčů.

"Dana Součka jsme poslali do juniorky a Marku Kodrovi hledáme hostování, aby hrál aspoň druhou ligu," nechal se slyšet Uhrin. Ten s sebou naopak vzal mladého obránce Libora Holíka a talentovaného útočníka Jana Kuchtu, kteří v přípravě přesvědčili a místo v letadle si vybojovali.

Na Pyrenejském poloostrově čekají slávisty čtyři přípravné duely, ve kterých budou ladit formu na blížící se start jarní části ligové sezony. Postupně změří síly s osmifinalistou Ligy mistrů Dynamem Kyjev, poté je čeká souboj s vicemistrem korejské ligy Samsungem Suwon.

Následovat bude prvního února duel s polským mistrem Poznaní a závěrečný duel obstará souboj s ruským Krasnodarem. Tedy soupeřem pražské Sparty v úvodním vyřazovacím duelu jarní části Evropské ligy.

"Už se těšíme do tepla. Budeme hrát proti silným soupeřům, tak určitě uvidíme, kde máme slabiny. To musíme zlepšit," dodal Uhrin.

Kádr Slavie pro soustředění ve Španělsku:

Brankáři: Martin Berkovec, Jiří Pavlenka, Josef Řehák.
Obránci: Jan Mikula, Jan Bořil, Libor Holík, Michal Frydrych, Simon Deli, Jiří Bílek, Martin Latka, Tomáš Jablonský.
Záložníci: Miljan Vukadinovič, Jaroslav Mihalík, Tomáš Souček, Karel Piták, Josef Hušbauer, Levan Kenija, Milan Černý, Jan Štohanzl, Antonín Barák, Jaromír Zmrhal.
Útočníci: Muris Mešanovič, Lukáš Železník, Milan Škoda, Jan Kuchta, Zdeněk Linhart.