Wenger: Kdybych Čecha nekoupil, byla by to obrovská chyba

Hodně se v létě přestup Petra Čecha z Chelsea do Arsenalu řešil. Podle mnohých expertů šlo o nejlepší transfer v Premier League a nyní se to potvrzuje. Kanonýři i díky výborným výkonům české reprezentační jedničky pohybují na špici tabulky a míří za vavříny. Hodně spokojený je se svým rozhodnutím i manažer klubu Arsene Wenger, jenž však dodává, že šlo o jedno z nejobtížnějších v jeho kariéře.

Wenger: Kdybych Čecha nekoupil, byla by to obrovská chyba
Deset milionů liber vysolili Gunners městskému rivalovi za zkušeného a léty prověřeného gólmana, jenž během více než dekády na Stamford Bridge vyhrál vše, co se dalo.

Zatímco Chelsea se letos trápí, Arsenal šlape. Čech dodal týmu jistotu v obraně a daří se i útočníkům. Plzeňský rodák patří spolu s Mesutem Özilem mezi nejlepší hráče Arsenalu v letošním ročníku.

Přitom ale mohlo být vše jinak. Wenger se totiž před Čechovým příchodem rozmýšlel, jestli nevsadí na Davida Ospinu a tím pádem bych ostře sledovaný transfer padl.

„Bylo to velmi, ale velmi obtížné rozhodnutí, protože si Ospiny velmi celním a vím o jeho kvalitách. V mých očích je v Premier League hodně podceňovaný. Nyní ale vím, že kdybych se pro Čecha nerozhodl, byla by to obrovská chyba,“ nechal se slyšet Wenger.

„Každý trenér potřebuje špičkového gólmana. Mnohokrát jsem říkal, že je to jedna z nejdůležitějších pozic v týmu a my takového máme. Výborně komunikuje, je klidný, sleduje hru, umí předvídat a spolupracuje s obranou,“ liboval si.

Pět hráčů, kteří by se Barce hodili více než Ramsey