Zlín rozstřílel Mladou Boleslav a zahraje si finále s klokany

Prvním finalistou Tipsport ligy se stal Zlín, který v Praze na Vyšehradě porazil favorizovanou Mladou Boleslav 6:2. Středočeši do zápasu nasadili převážně juniory a na výsledku se to projevilo. Druhým finalistou jsou hráči Bohemians 1905, kteří porazili Sigmu Olomouc 4:2.

Zlín rozstřílel Mladou Boleslav a zahraje si finále s klokany
Semifinálové klání na Vyšehradě notně zkomplikovalo počasí. Umělou trávu totiž zasypávaly přívaly sněhu, které zapříčinily odložení zápasu o celou hodinu.

"Kluci jsou profíci a musí být k dispozici 24 hodin jako my trenéři, takže žádná komplikace. My jsme kluci odolní, u nás bývá sněhu i víc. Takže žádná překážka," nechal se slyšet zlínský trenér Bohumil Páník.

Áčko Mladé Boleslavi se již připravuje v Rakousku, takže do Prahy dorazila juniorka. Zlín od úvodního výkopu diktoval tempo hry, ale o osudu zápasu rozhodl definitivně až čtyřmi góly ve druhém poločase.

"Museli jsme přizpůsobit hru terénu, což se nám povedlo a dali jsme i góly. Zítra to bude zase jiný fotbal na snad lepším terénu. S Olomoucí jsme už hráli, už se známe, takže bychom si rádi zahráli i s Bohemkou," dodal Páník.

Tipsport liga (hřiště Vyšehrad):


Fastav Zlín - FK Mladá Boleslav 6:2 (2:1)


Branky: 17. Diop, 43. Malý, 55. Jordan, 60. Holík, 77. Fantiš, 79. Š. Červenka - 36. a 72. Takács.

Zlín:

I. poločas: S. Dostál - Pazdera, Malý, Hájek, Benčík - V. Vukadinovič, Janíček, Masař, Bartolomeu - Diop, Poznar.

II. poločas: Holý - Kopečný, Jugas, Hubáček, Matějov - Fantiš, Motal, Holík, Koreš - Jordan, Š. Červenka. Trenér: Páník.

M. Boleslav: Veselovský - Glöckner (65. Vodháněl), Křapka, Vraštil, Mendy (46. Lacek, 75. Dratva) - Takács, Kateřiňák (46. Houžvička) - Malpon, Albina (65. Lukeš), Ladra - Kozma (46. Bečirevič). Trenér: Pechanec.

Bohemians Praha 1905 - Sigma Olomouc 4:2 (1:1)


Branky: 42. Jirásek, 77. Šmíd, 81. Hubínek, 82. Schick - 36. a 51. Chorý.

Bohemians:

I. poločas: Zlámal - Hašek, Krch, Gajič, Švec - Jindřišek - Acosta, Jirásek, Blecha, Mosquera - Čížek.

II. poločas: Zlámal - Čögley, Šmíd, Gajič, Havel - Jindřišek - Bartek, Hubínek, Lulič, Schick - Mikuš. Trenér: Pivarník.

Olomouc: Spurný - Texl, O. Ševčík, Štěrba, Jemelka - Hladík, Kalvach, Habusta, P. Ševčík - Buchvaldek, Chorý. Trenér: Chromý.