Wenger srovnává Özila s Bergkampem

Wengerovi se poslední dobou na tiskových konferencích hovoří rozhodně uvolněněji, než v letech minulých. Může za to samozřejmě velká šance získat anglický titul, na který Arsenal čeká již dvanáct let.

Wenger srovnává Özila s Bergkampem
Barca si vyhlédla hvězdnou náhradu za Neymara

A to je už pěkně dlouhá doba. Tehdy za Arsenal ještě hrával Dennis Bergkamp, který patřil mezi ty největší tahouny, když s Henrym střílel jeden gól za druhým.

Nejednalo se ale jen o góly, Bergkamp měl tehdy obrovský vliv na ostatní členy týmu. Po jeho odchodu a odchodu Henryho takovou autoritu stále nemohl najít, nyní ji ale dle Wengera již má: "Özil je trochu jako Bergkamp. Nemá žádné řeči kolem, mluví rovnou k věci. Má velký vliv v kabině, i když není žádný extrovert," vyjádřil se kouč Arsenalu na webových stránkách londýnského celku.

"Zkušenosti určitě pomáhají, ale důležitější je kvalita našich vystoupení," nezapomněl se Wenger vrátit na zem a soustředit morálku hráčů pouze na dnešní zápas s Chelsea, který začíná v 17 hodin na Emirates Stadium.

Bergkamp se s Arsenalem rozloučil roku 2006 po dlouhých jedenácti letech, když zde i ukončil kariéru. K fotbalu má stále velmi blízko a již pátým rokem vykonává funkci asistenta manažera v Ajaxu.

Bero přiznal zájem Sparty. Je to hráč budoucnosti, řekl Ščasný