Jamese udržuje na dálku nad vodou i trenér Kolumbie...

Čtyřiadvacetiletý kolumbijský reprezentant James Rodríguez měl první sezonu na madridském San Bernabéu po svém příchodu z Monaka dobrou. Aktuální soutěžní ročník 2015/2016 už však podle jeho přestav vůbec neodpovídá.

Jamese udržuje na dálku nad vodou i trenér Kolumbie...
TOP 3 produkty velkoklubů, které mají opravdu talent

Za Rafaela Beníteze ztratil místo v základní sestavě a byl frustrovaný a zatím se nic nezměnilo ani poté, co se ujal kormidla legendární Francouz Zinedine Zidana, jenž bývalou ikonu Porta použil v základu ze tří případů pouze jednou.

Trenér Kolumbie José Pekerman ovšem svého reprezentačního svěřence nabádá k trpělivosti a další práci. "Musí mít trpělivost. Všichni chceme, aby hrál od začátku a pohodu si následně přenesl do národního týmu. Ať se stane cokoli, musíme být pozitivní. Od konce roku jsme s ním nemluvili, se změnou trenéra měl velká očekávání. Chtěl, aby se situace s Benítezem vyřešila, jelikož měl v hlavě stále vzpomínky na loňskou sezonu. Udržoval jsem ho v klidu, stále si myslím, že změna v Madridu bude pozitivní," citoval web eurofotbal.cz slova Pekermana.

Stratég mu na mezinárodním poli věří, i když jeho jiní krajané hrají více. "Stále věřím, že James je skvělý profesionál a sám ví, co znamená reprezentovat svou vlast. Má mentalitu potřebnou k tomu, aby se posunul vpřed. Prochází si negativním obdobím a získává zkušenost mladíka, který vyrostl velmi rychle. I největší osobnosti měly stinné chvilky, ale nikdy neztratily naději," zakončil stránkami eurofotbal.cz citovaný muž zodpovědný za výkony a výsledky národního mužstva Kolumbie.