Kam se poděli? TOP 5 zapomenutých anglických hvězd

[hot]PSALI JINDE[/hot] Ve fotbale je to běžná věc. Hráč může zářit, jak chce, ale věk zkrátka nezastaví. V kariéře každého fotbalisty pak dochází k ústupu z výsluní a dohrání kariéry v klubu, kde už není tolik na očích a kde na sebe nechá u fanoušků pomalu zapomenout.

Kam se poděli? TOP 5 zapomenutých anglických hvězd
Nejinak je tomu u následujících 5 hráčů. Ve výběru jsme se zaměřili na Angličany, neboť právě v jejich řadách se našla slušná řádka fotbalistů, kteří zazářili a na „stará kolena“ se po nich slehla zem. Tady vám je připomínáme…

Alan Smith (záložník/útočník, 35 let)

Leeds United. To je už dlouho jméno účastníka nižších anglických fotbalových soutěží. Bývaly však doby, kdy v kopané znamenalo hodně. Klub bojoval o titul a v zápasech Ligy mistrů a v jeho dresu se proháněla esa jako Ian Hart, Viduka nebo Alan Smith.

Právě tento útočník kdysi platil za talenta anglického fotbalu. Vědom si toho byl i Alex Ferguson, který Smitha v roce 2004 koupil do Manchesteru United. Hráč ale v rudém dresu moc gólu nedal. Začal nastupovat i na pozici defenzivního záložníka, stejně jako později v Newcastlu. Kariéru mu brzdila zranění, od roku 2014 působí v Notts County.

Joe Cole (záložník, 34 let)

Do velkého fotbalu nakoukl v dresu West Hamu, kde byl svého času také jedním z největších talentů. Kariéru později posunul výš v Chelsea, kde bojoval o tituly i v Lize mistrů. Své si odkopal i po boku Beckhama, Scholese, Lamparda či Gerrarda v anglické reprezentaci.

V posledních letech však zažil velký ústup z výsluní. Přestup do Liverpoolu byl omyl, nepomohl ani návrat do West Hamu, ani přesun do Aston Villy. Joe Cole si také hodně „užil“ se zraněními, momentálně nastupuje za Coventry City ze 3. ligy.

Kompletní článek o zapomenutých anglických hrdinech si můžete přečíst na portálu fotbal.hattrick.cz.