Wenger ocenil chytrost Costy. Jak se dívá na boj o titul?

[tag]OBSAHUJE OHLASY[/tag] Arsenal, který nezvládl londýnské derby s Chelsea, se propadl v tabulce Premier League na třetí místo s tříbodovou ztrátou na vedoucí Leicester City. Serverem sport.cz citovaný francouzský manažer Arséne Wenger se po šlágru nevyjadřoval na adresu rozhodčího Clattenburga, který vyloučil jeho svěřence Mertesackera již po osmnácti minutách hry, ale soustředil se hlavně na toho, kdo se o to postaral, čili protivníka Diega Costu.

Wenger ocenil chytrost Costy. Jak se dívá na boj o titul?
Video: Arsenal prohrál derby s Chelsea, Real byl rád za bod

O chytrosti Diega Costy...


"Verdikt rozhodčího ovlivnit nemohu, protože on má na vybranou, jak zákrok posoudí. Costa však ukázal, jak velice chytrý je, protože ve dvou zápasech dokázal poslat ze hřiště předčasně hned dva naše hráče. V září Gabriela, teď Mertesackera. Je to součást jeho hry a Costa je v tom velice dobrý."

O úsilí, které bylo k ničemu...


"Jsme samozřejmě velice zklamaní. Víc z toho, že jsme ztratili body, než z pocitu, že bychom byli poškozeni. Alespoň remízu 1:1 jsme měli a mohli uhrát. A dokonce i v deseti mužích. Naše lítost pramení právě z toho, že jsme dali do utkání spoustu úsilí, ale nakonec jsme vyšli naprázdno."

O rychlém přepnutí na Southampton...


"Je škoda, že jsme dali do zápasu tolik energie a nezískali ani bod, ale teď už musíme myslet na příští zápas. Hlavně proto, že letošní boj o titul bude velice vyrovnaný a těsný až do samého konce a bude do něho zapojeno mnoho mužstev."