Van Gaal: Byla to nejhorší reakce diváků, jakou jsem zažil

Rudí ďáblové v současnosti ztrácí na místo v TOP 4 pět bodů a lepší ofenzívu než United má i West Ham, Liverpool, Southampton, Everton či Chelsea, tedy celky, které jsou v tabulce až za družinou Louise van Gaala.

Van Gaal: Byla to nejhorší reakce diváků, jakou jsem zažil
Wenger ocenil chytrost Costy. Jak se dívá na boj o titul?

Když Blind, Rooney, Smalling a spol. nestačili zatím naposledy na Old Trafford na Southampton, fanoušci z rudé strany Manchesteru to dali týmu pořádně sežrat hned na stadionu. Hráči i realizační tým byli vypískáni.

"Byla to ta nejhorší reakce diváků, jakou jsem zažil. Vím samozřejmě, proč tak reagovali, protože i já sledoval velice špatné utkání. Na pocitech fanoušků nemohu nic změnit. Jediné co mohu, je dál tvrdě pracovat se svými svěřenci, aby se naše hra zlepšila. A to je také to, co dělám," vzkázal webem sport.cz citovaný nizozemský manažer s minulostí v Bayernu či Barceloně.

Dvacetinásobnému šampionovi země je vytýkáno vícero věcí. Mezi nimi i to, že investice do kádru v podobě 230 milionů liber vůbec není znát. To potvrdil i někdejší generální ředitel Manchesteru David Gill. "Všichni jsou zklamaní, protože po velkých investicích doufali v lepší výsledky. Nechci mluvit o kvalitě fotbalu, který Manchester hraje, nebudu tady ale přece sedět a vykládat, že je atraktivní. Pro mě byl atraktivní fotbal ten, který jsme hráli, když na křídle běhal Giggs a v mužstvu nastupovali Beckham, Scholes a spol. A útočný fotbal chceme hrát zase, což je klíčový úkol do budoucna," pronesl na stránkách sport.cz Gill, jenž je nynějším místropředesdou anglické fotbalové asociace.

O odvolání Van Gaala, který je kormidla něco málo přes rok a půl, však hovořit nechtěl. "Zvládl to se špičkovými mužstvy v Nizozemsku, Německu i Španělsku, takže se nedomnívám, že by měl mít potíže v Anglii. Musí se však vyrovnat a smířit s daleko větší konkurencí, jež v Premier League vládne," zakončil Gill, jehož slova zveřejnil server sport.cz.