Slavia odletěla na jih. Co odhalí soustředění ve Španělsku?

Po „vzoru“ Sparty, která v posledních letech ladí v lednu formu ve Španělsku, zamířil stejným směrem i její odvěký rival – Slavia. V Málaze bude finišovat na ligu a sehraje tam i čtyři přípravné zápasy.

Slavia odletěla na jih. Co odhalí soustředění ve Španělsku?
Trenér Uhrin s sebou vzal všech osm nových posil a dva mladíky. Letí i Milan Škoda, jemuž nevyšel přestup do Emirátů. Fandové se ptají? „Nezasekne se náš snajpr?“ Neměl by. V týmu mu přes zimu vyrostla konkurence, jaká v Edenu dlouho nebyla.

Slavia sehraje ve Španělsku čtyři přípravná utkání se soupeři, které řadí pražský celek o několik levelů výše, než dříve. Žádné tuctové kluby z okolí, ale například Dynamo Kyjev, nejslavnější ukrajinský klub a tradiční účastník Ligy mistrů. Kromě toho prověří Slavii korejský vicemistr Suwon, polský vicemistr Poznaň a ruský Krasnodar, soupeř Sparty v Evropské lize.
„Tyto zápasy by nám měly ukázat, kde máme před ligou slabiny a jak na nich zapracovat,“ uvedl před odletem Dušan Uhrin mladší, kouč týmu.

Kdo odletěl do Španělska
Brankáři: Martin Berkovec, Jiří Pavlenka, Josef Řehák
Obránci: Jiří Bílek, Jan Bořil, Simon Deli, Michal Frydrych, Libor Holík, Tomáš Jablonský, Martin Latka, Jan Mikula
Záložníci: Antonín Barák, Milan Černý, Josef Hušbauer, Levan Kenia, Jaroslav Mihalík, Karel Piták, Tomáš Souček, Jan Štohanzl, Miljan Vukadinovič, Jaromír Zmrhal
Útočníci: Jan Kuchta, Zdeněk Linhart, Muris Mešanovič, Milan Škoda, Lukáš Železník

Slavia představila nový dres s čínskými znaky