Turecko: země pro fotbalové milionáře. Kolik tam berou?

Dva hráči širšího kádru fotbalové reprezentace David Pavelka a Václav Procházka zamířili v tomto přestupním období do Turecka. I přes to, že tam mohou ztratit vyhlídky na účast na EURO ve Francii. Co je tam vedlo? Odpověď je jasná…

Turecko: země pro fotbalové milionáře. Kolik tam berou?
Peníze. Zatímco v Česku se jejich platy pohybovaly v řádech desetitisíců či stotisíců, v Turecku si polepší. A to výrazně. Bez prémií si přijdou zhruba na milion korun měsíčně, svoji fotbalovou gáži tak zmnohonásobí.

Navíc si polepší i v podmínkách. Na stránkách pondělního vydání deníku Sport se rozplývá exliberecký Pavelka nad tím, jaké fantastické podmínky má poměrně neznámý tým z istanbulského předměstí Kasimpasa. „Je to srovnatelné se špičkovými západními kluby,“ říká bez obalu.

Příklad z turecké aklimatizace by si oba dva kandidáti reprezentačního EURO dresu mohli vzít z Tomáše Necida (na snímku). Ten v dresu Bursasporu válí o stošest (a tím také navyšuje svoji šestimístnou gáži). Skóroval už v pátém zápase za sebou a svými střeleckými výkony si říká o post jedničky na hrotu útoku Česka. A navíc: zkušenosti proti Turkům se mu budou na EURO náramně hodit.

Kouč Liberce žádá záložníka i útočníka. Myslí na Pekharta?