Buffon a konec? Kdeže. Chce chytat i ve čtyřiceti na MS 2018!

Funkční veterán Gianluigi Buffon, který tento týden oslaví osmatřicáté narozeniny, nastínil, jak dlouho ještě hodlá vydržet v profesionálním fotbalu.

Buffon a konec? Kdeže. Chce chytat i ve čtyřiceti na MS 2018!
Další Slovák do AC Milán?

"Pokud vydržím do mistrovství světa 2018, rád bych na turnaj jel. Poté přestanu hrát fotbal," pronesl webem eurofotbal.cz citovaný gólman Staré dámy z Juventus Stadium.

Pakliže svým slovům světoznámý Ital dostojí, svou kariéru si prodlouží až do čtyřiceti let. Zmíněný šampionát na ruské půdě se totiž odehraje až za necelého dva a půl roku.

Právě jeho chlebodárce nyní táhne v Serii A sérii jedenácti výher v řadě a po hororovém startu do nového ročníku už je na druhém místě a má velkou šanci zaútočit na páté Scudetto za sebou.

"Tohle Juve si aktuálně prochází výjimečným obdobím, na jedenáct výher v řadě nedosáhnete, pokud na tom nejste dobře po mentální a fyzické stránce. Musíme být hodně opatrní, protože rekordy a vítězné série dříve nebo později skončí, my se tu svou sérii pokusíme co nejvíce natáhnout," naladil turínské fanoušky mistr světa z roku 2006, jehož slova publikovaly stránky eurofotbal.cz.

Další korálek budou moci svěřenci trenéra Allegriho natáhnout v neděli 31. ledna na půdě Chieva.