Čontofalský přiznal, že ho v minulosti chtěly Arsenal či Everton

Sedmatřicetiletý slovenský gólman Kamil Čontofalský, jenž se v poslední době pohybuje ve druhé americké nejvyšší soutěži, v níž oblékal trikoty Fort Lauderdale Strikers a Tampy Bay Rowdies, se přiznal, že byl v nejlepších letech své kariéry několikrát blízko přestupu do Premier League.

Čontofalský přiznal, že ho v minulosti chtěly Arsenal či Everton
Real ani Barcelona by nevyhrály anglickou ligu, myslí si Pique

"V této soutěži jsem si toužil zahrát. Poprvé se mi taková možnost naskytla v roce 2001, když se o mě zajímal Everton. Zástupci z Goodison Parku jednali s Bohemians. Tehdy jsem byl zrovna zraněný, tak mi přestup unikl," citoval web sme.sk slova někdejšího brankáře Zenitu Petrohrad, Larissy či Slavie Praha.

Toffees však nebyli jediní, kdo kolem košického rodáka kroužili. "V roce 2005, když jsem chytal v Zenitu Petrohrad a byl jsem jedničkou slovenské reprezentace, o mě projevil zájem Arsenal. Dosud nevím, proč nakonec k transferu nedošlo," pokračoval na webu sme.sk Čontofalský, jenž nasbíral v nejcennějším dresu čtyřiatřicet mezinárodních startů.

"Posléze se vyskytlo ještě několik nabídek, ale mnohem skromnějších. Chtěl mě například Portsmouth. Nabídl mi však nižší plat, než jaký jsem tehdy pobíral v Zenitu. Kluby se ve finále nedohodly, takže dotyčného konkrétního případu nelituji," doplnil na serveru sme.sk vítěz Poháru UEFA z roku 2008, jemuž se ve stejném roce podařilo ovládnout i evropský Superpohár a ruskou Premier League.