Počátky brankářských legend aneb co dělaly hvězdy v šestnácti

Na první pohled možná poněkud vyzývavý titulek, který by mohl někoho pobouřit, ale důvodem k sestavení tohoto článku byl fakt, že se na apeninském poloostrově zřejmě rodí nová hvězda obřích rozměrů. Teprve šestnáctiletý Gianluigi Donnarumma se stal nejmladším brankářem Serie A když se v říjnu minulého roku poprvé objevil v ligovém zápase v dresu AC Milán. Od té doby si stihl připsat již čtyři čistá konta a mluví se o něm jen v kladech. Podívejme se na hvězdy současnosti a vzpomeňme si, kde byli oni v tomto věku.

Počátky brankářských legend aneb co dělaly hvězdy v šestnácti
Hlavní důvody, kvůli kterým nebude boj Leicesteru o účast mezi Big four lehký

4) Gianluigi Buffon (Juventus)


Právě Donnarumma by se mohl stát skvělým nástupcem dlouholeté opory italské reprezentace. Počátky Buffona byly vskutku zajímavé, neboť z počátku hrával jako záložník v Parmě. Tehdy mu bylo třináct let a o postu brankáře vůbec neuvažoval. O pár let později však mezi tři tyče nakonec zaplul a stal se jedním z nejlepších brankářů své generace. Svůj debut v Serii A si však odbyl ale až v sedmnácti.

[break]
Pět hráčů, na které si kvůli trestu musí Real nechat zajít chuť

3) Iker Casillas (Porto)


Dlouholetá ikona Bílého baletu byla z madridského velkoklubu v létě minulého roku vyštvána a přijala nabídku portugalského Porta. Velikán své doby si debut v La Lize odbyl v listopadu roku 1997, kdy mu bylo také šestnáct let. Casillas se stal v osmnácti i nejmladším hráčem, který do té doby vyhrál finále Ligy mistrů, když si smlsl na Valencii 3:0.

[break]
Trojice zajímavých klubových tradic

2) Manuel Neuer (Bayern Mnichov)


Devětadvacetiletý německý brankář je považován v poslední době za absolutní elitu ve svém oboru. Rodák z Gelsenkirchenu nakoukl do velkého světa skrze Schalke 04, u kterého začal již v pouhých pěti letech. Do prvního týmu byl povolán v roce 2006, když mu bylo dvacet let a ihned se mu dařilo. V roce 2011 se stěhoval do mistrovského Bayernu Mnichov, což nemalý počet fanoušků Schalke nemohl jen tak lehce strávit.

[break]
Kdo by mohl zamávat španělské La Lize?

1) Petr Čech (Arsenal)


Nová krev do žil londýnského Arsenalu má na svém kontě již nemalou řadu klubových i individuálních úspěchů. Český reprezentační brankář začínal svou kariéru jako útočník Viktorie Plzeň, ale již v dorostu pochopil, že by se mu mohlo více dařit v rukavicích jako strážce třech tyčí. Debut v české nejvyšší soutěži si odbyl v sedmnácti letech v dresu Chmelu Blšany. Tehdy se psal rok 1999 a začal se projevovat naplno jeho talent, který později využila i pražská Sparta nebo Chelsea.

TOP 3 produkty velkoklubů, kteří mají opravdu talent