Kvintet změn dresů loňského léta, které se zdají být zbytečné

Letní přestupové okno je velmi vratká lávka, ve které se může z hráče přes noc stát hvězda slavného klubu, ale také vyvrhel, který nedostál své vizitky. Kluby se během horkých dnů předhání v nákupech a realizují bizarní přestupy, které pak během roku napoví, zda byly úspěšné či nikoliv. Podívejme se na pět nákupů loňského léta, které se zdají být zbytečné.

Kvintet změn dresů loňského léta, které se zdají být zbytečné
Hlavní důvody, kvůli kterým nebude boj Leicesteru o účast mezi Big four lehký

5) Adnan Januzaj


Odkud: Borussia Dortmund
Kam: Manchester United
Druh: hostování


Talentovaný dvacetiletý Belgičan postupně vypadl z laskavosti kouče Louise van Gaala, proto se rozhodl přijat hostování v Bundeslize. U vestfálského celku se mladému křídlu nedostalo pravidelného herního vytížení, neboť nastoupil jen v šesti ligových utkáních. Již v lednu byl stažen zpět na Old Trafford a očekává se, že Van Gaal stejnou chybu opakovat nebude.

[break]
Pět hráčů, na které si kvůli trestu musí Real nechat zajít chuť

4) Stephan El Shaarawy


Odkud: AC Milán
Kam: Monako
Druh: hostování


Není zatím jasné, co se s talentovaným italským reprezentantem v Ligue 1 děje, ale zatím se mu nedaří střelecky prosadit. Třiadvacetiletý hráč byl před lednovým přestupovým oknem nabídnut svému mateřskému klubu zpět a v posledních dnech má o jeho služby údajně zájem AS Řím, které v něm vidí velký potenciál.

[break]
Trojice zajímavých klubových tradic

3) Papy Djilododji


Odkud: Nantes
Kam: Chelsea
Druh: trvalý přestup


Jedním z nejpodivnějších přestupů loňského léta bylo angažování senegalského defenzivního záložníka na Stamford Bridge. Bývalá akvizice francouzského Nantes přišla do Londýna za 4 miliony liber, ale během podzimu nedostala v dresu Blues ani jednou šanci. Není proto žádným překvapením, že Djilododji putoval v lednu na hostování do Werderu Brémy.

[break]
Kdo by mohl zamávat španělské La Lize?

2) Luiz Adriano


Odkud: Šachtar Doněck
Kam: AC Milán
Druh: trvalý přestup


Na San Siro se radovali, že před novou sezónou získali tak slibnou posilu. Zkušený brazilský útočník odváděl na Ukrajině skvělou práci a milánský gigant se domníval, že se jedná o zaručený nákup. V kádru Rossoneri se však Adrianovi nepodařilo příliš vyniknout a z výhodné ceny se staly vyhozené peníze, které by se mohly alespoň částečně vrátit prodejem čínskému zájemci.

[break]
Češi v Bundeslize? Darida září, další paběrkují

1) Radamel Falcao


Odkud: Monako
Kam: Chelsea
Druh: hostování


S devětadvacetiletým kolumbijským útočníkem soucítí snad už celý svět. Bývalý ostrostřelec má svou hlaveň již dávno vyhaslou a trápí se. Kmenový klub z Monaka o něj příliš nestojí a jeho hostování v Manchesteru United dopadlo katastrofálně. Podobně se jeví i jeho vypůjčení na Stamford Bridge, neboť Falcao se může pochlubit jen jedním přesným zásahem. Potvrdilo se tak mnoho zlých jazyků, které tvrdily, že ho Chelsea vůbec neměla angažovat.

TOP 3 produkty velkoklubů, kteří mají opravdu talent