Sedm slibných hráčů, kteří neměli okusit angažmá u Reds

Někdy je třeba hořký kalit vypít do dna, aby člověk pochopil, že v tomto případě se skutečně jednalo o přešlap. Své o tom ví i hráči, kteří po vydařeném období vyslyší volání slavného klubu, v němž však totálně propadnou a stanou se odpadlíky. Podívejme se na sedm zajímavých hráčů, kteří takto pohořeli na Anfield Road.

Sedm slibných hráčů, kteří neměli okusit angažmá u Reds
Hlavní důvody, kvůli kterým nebude boj Leicesteru o účast mezi Big four lehký

7) Fabio Borini


Počet sezón v Liverpoolu: 3
Odehrané zápasy za Reds: 38
Kluby po odchodu: Sunderland


Borini hned několik dal najevo, že by se rád o svou šanci na Anfield Road popral, přestože byl vedením i fanoušky poměrně dosti odepisován. Bývalá akvizice Chelsea nebo AS Řím se pokusil po hostování v Sunderlandu ještě o jeden pokus, ale po osmi zápasech nakonec vyslyšel trvalé volání Černých koček a za osm miliónů byl prodán.

[break]
Pět hráčů, na které si kvůli trestu musí Real nechat zajít chuť

6) Andy Carroll

Počet sezón v Liverpoolu: 3
Odehrané zápasy za Reds: 58
Kluby po odchodu: West Ham


Během svého působení v Newcastlu byl Carroll na Ostrovech opěvován všemi periodiky, proto není žádným divem, že ho v lednu roku 2013 vykoupili Reds za 30 milionů liber. Silný útočník však nedokázal na Anfield Road zanechal stejnou stopu jako na St James Parku. V 58 zápasech dokázal skórovat jen jedenáctkrát, a proto byl nemilosrdně prodán Kladivářům.

[break]
Trojice zajímavých klubových tradic

5) José Enrique


Počet sezón v Liverpoolu: 5
Odehrané zápasy za Reds: 98
Kluby po odchodu:


Komu není rady, tomu není pomoci. Toto rčení sedí na španělského levého obránce, který strávil v červeném dresu již pět sezón a odehrál téměř sto zápasů. Jeho angažmá se již pomalu chýlí ke konci, ale klub měl opustit již dávno. Pod taktovkou Brendana Rodgerse upadl v nemilost a ani Jürgen Klopp s ním ve svých plánech nepočítá.

[break]
Kdo by mohl zamávat španělské La Lize?

4) Nuri Sahin


Počet sezón v Liverpoolu: 1
Odehrané zápasy za Reds: 12
Kluby po odchodu: Borussia Dortmund


Někdy není hráč špatný, ale trenér neumí využít jeho potenciál. To je i případ německého záložníka s tureckými kořeny Nuri Sahina, který strávil na Anfield Road pouhou půlku sezóny, než zamířil do Borussie Dortmund. Za Reds odehrál pouhých dvanáct zápasů a nedokázal na Brendana Rodgerse zanechat dojem. Klopp ho tehdy v Bundeslize přivítal s otevřenou náručí.

[break]
Češi v Bundeslize? Darida září, další paběrkují

3) Robbie Keane


Počet sezón v Liverpoolu: 1
Odehrané zápasy za Reds: 28
Kluby po odchodu: Tottenham, Celtic, West Ham, La Galaxy, Aston Villa


V letech 2002 až 2008 patřil irský útočník ke klíčovým tvářím Kohoutů, za které nastřílel slušných osmdesát branek. Poté však vyslyšel lákavé volání Reds, kde odehrál pouze jednu sezónu. Sedm vstřelených branek se zdálo vedení Liverpoolu málo, proto se Keanea zbavilo a poslalo ho zpět na White Hart Lane.

[break]
TOP 7: Kdo bere největší peníze v Premier League?

2) Stewart Downing


Počet sezón v Liverpoolu: 2
Odehrané zápasy za Reds: 91
Kluby po odchodu: West Ham, Middlesbrough


Anglické křídlo to také nemělo v Liverpoolu jednoduché. Z Aston Villy přišel na Anfield Road v červenci roku 2011 za 20 milionů liber. Reds si od jeho nákup mnohé slibovali, ale nakonec převládlo zklamání, které po dvou letech vyústilo v jeho odchod. Šance tak využil West Ham, kde se mu dařilo o něco lépe.

[break]
Inventáře v Anglii? Aneb hvězdy, které toho už dost odkopaly

1) Christian Poulsen


Počet sezón v Liverpoolu: 1
Odehrané zápasy za Reds: 21
Kluby po odchodu: Evian, Ajax, Kodaň


Dánského veterána ulovil v roce 2010 u Juventusu Roy Hodgson, ale na Anfield Road se v hierarchii propadl dosti hluboko. Poulsen se snažil vyrovnat s fyzickou náročností anglické nejvyšší soutěže, ale příliš se mu to nedařilo, proto byl již po jediné sezóně prodán do francouzského Evianu, odkud ještě zamířil do nizozemské a dánské nejvyšší soutěže.

TOP 3 produkty velkoklubů, kteří mají opravdu talent