V Itálii bublá další skandál. Zmíněni jsou Lavezzi i Jankulovski

Italský fotbal, jehož pověsti notně uškodila deset let stará aféra "Calciopoli", v rámci níž putoval Juventus do druhé ligy, se zmítá v dalším počínajícím skandálu. Tamní deník La Repubblica informoval o tom, že AC Milán, Lazio Řím a SSC Neapol jsou podezřelé z daňových machinací.

V Itálii bublá další skandál. Zmíněni jsou Lavezzi i Jankulovski
Buffon a konec? Kdeže. Chce chytat i ve čtyřiceti na MS 2018!

Jak zaznělo na serveru aktualne.cz, státní zástupce zahájil v úterý vyšetřování jak kvůli krácení daně, tak kvůli falšování účetnictví.

Mezi podezřelými jsou majitel Lazia Claudio Lotito, vlastník Neapole Aurelio De Laurentiis a viceprezident Rossoneri Adriano Galliani.

Celá aféra se pak má dotýkat pětatřiceti klubů ze Serie A i Serie B a hned čtyřiašedesáti osob, mezi nimiž jsou nejen funkcionáři, ale i současní či bývalí fotbalisté.

Vyšetřován je například současný ofenzivní hráč Paris Saint-Germain Ezequiel Lavezzi, jenž v minulosti oblékal trikot Neapole, nebo Hernán Crespo, který na Apeninském poloostrově prošel celou řadu klubu a v současnosti trenérsky vede druholigovou Modenu.

List zmínil i Marka Jankulovského, který se s profesionální kariérou rozloučil před pěti lety a na italské půdě se zjevil ve třech klubech Neapoli, Udinese a AC Milán.